روش های کسب درآمد دلاری از ترید: 5 روش تضمینی

کسب درآمد دلاری از ترید 
زمان مطالعه: 5 دقیقه

سرمایه گذاران می توانند تقریباً هر ارز در جهان را از طریق ارز خارجی (فارکس) معامله کنند. برای کسب درآمد دلاری در ترید، باید توجه داشته باشید که ریسک زیادی را می پذیرید. در اصل، شما شرط می بندید که ارزش یک ارز نسبت به ارز دیگر افزایش یابد. بازده مورد انتظار معاملات ارزی مشابه بازار پول و کمتر از سهام است. با این حال، با استفاده از اهرم می توان هم بازده و هم ریسک را افزایش داد. معاملات ارزی معمولا برای معامله گران فعال سودآورتر از سرمایه گذاران منفعل است .

از فارکس چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟

بازارها، استراتژی‌ها و سبک‌های زیادی برای کسب درآمد دلاری معامله‌گران وجود دارد. به طور کلی، معامله گران از طریق پیش‌بینی‌های قیمتی در مورد افزایش یا کاهش قیمت سهم خریداری شده، کسب درآمد می‌کنند. بازارهای مختلفی که معامله گران اغلب در مورد آنها پیشبینی می کنند عبارتند از سهام، اختیار معامله، فارکس، ارز دیجیتال، کالاها، درآمد ثابت و سایر مشتقات. معامله‌گران سفارش‌های خرید و فروش می‌دهند که اگر تز ترید آنها درست باشد، سود و اگر درست نباشد، ضرر می‌کنند. در ادامه توضیح جامعی در مورد احتمالات مختلف در مورد نحوه کسب درآمد از ترید معامله گران ارائه خواهیم داد. با پراپ تریدینگ فانددمکس همراه باشید.

نکاتی مهم در کسب درآمد دلاری از سیگنال فارکس

بیشترین سوال سرمایه گذاران این است که آیا می توان با سیگنال های معاملاتی فارکس به درآمد رسید؟ بله به راحتی می توان با سیگنال های معاملاتی فارکس به سود رسید. با این حال،  نباید فراموش کرد که ممکن است  با سیگنال های معاملاتی فارکس ضرر هم کرد. به عبارت دیگر،  می‌توانید با دنبال کردن این سیگنال‌های معاملاتی روزانه  سود کسب کنید. بنابراین، بسیار مهم است که سیگنال های معاملاتی فارکس را از کجا دریافت می کنید.

سیگنال های فارکس به ساده کردن فرآیند معاملات کمک می کند. شما فقط باید در یک ارائه دهنده سیگنال فارکس ثبت نام کنید. آنها به شما کمک می کنند تا یک استراتژی مناسب را انتخاب کنید که می تواند به اجرای موفقیت آمیز و کسب درآمد از ترید شما کمک کند. سیگنال های فارکس می توانند به صرفه جویی در وقت شما و ساده کردن تجربه معاملاتی شما کمک کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین راه کسب درآمد از فارکس

هنگامی که سیگنال معاملاتی را دریافت کردید، مطمئن شوید که از آن به موقع استفاده می کنید زیرا سیگنال ها به زمان حساس هستند و فقط در صورتی کار می کنند که به محض دریافت آنها اعمال شوند.

معامله را مطابق داده های به اشتراک گذاشته شده توسط ارائه دهنده سیگنال باز کنید و منتظر بمانید تا بسته شود و نتیجه بگیرید.یک ارائه دهنده سیگنال قابل اعتماد که از شهرت بالا و عملکرد قوی گذشته در بازار برخوردار باشد را انتخاب کنید. در نهایت اینکه آیا فارکس سودآور است یا خیر به خود شما نیز بستگی دارد که چقدر وقت برای آموزش و توسعه مهارت‌های خود می‌گذارید.

انواع روش‌های کسب درآمد دلاری از ترید 

  • معاملات Short 
  • معاملات اسپات 
  • معاملات اهرمی 
  • معاملات آربیتراژ 
  • تحلیل فاندامنتال 
  • تحلیل تکنیکال 

بیشتر بخوانید: ترید در فارکس بدون سرمایه اولیه

1- معاملات Short

در معاملات short یا sell تریدرها از ریزش بازار و از جهت نزولی بازار کسب سود می‌کنند. این کسب سود می‌تواند با ضریب (leverage) همراه باشد.

2- معاملات اسپات  

برای درآمد دلاری با ترید این روش شامل خرید یک ارز دیجیتال با قیمت پایین برای فروش آن با قیمت بالاتر است. معامله‌گران اسپات باید ارز دیجیتالی را که معامله می‌کنند خریداری کنند. 

3- معاملات اهرمی

این روش شامل معامله ارزهای دیجیتال به عنوان کالا در بازار فیوچرز  است. برخلاف آنچه در معاملات اسپات وجود دارد، معامله گر مجبور نیست قبل از اینکه بتواند از آن پول دربیاورد، صاحب ارزهای دیجیتالی مورد معامله باشد.

4- معاملات آربیتراژ

در آربیتراژ درآمد ترید چقدر است؟ معاملات آربیتراژ در فارکس از قیمت‌های مختلف ارز دیجیتال یکسان در صرافی‌ها بهره می‌برد و تریدرها درآمدی مناسب در آن کسب می‌کنند . صرافی ارز دیجیتال یک پلتفرم مالی است که به شما امکان خرید، فروش و ترید ارزهای خود را می دهد.

5- تحلیل فاندامنتال

 با تحلیل فاندامنتال از فارکس چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟  تحلیل فاندامنتال  در درجه اول بر روی اقتصاد کلان و پشت ابزار اساسی متمرکز است تا تعیین کند که آیا سهام ،ارز و غیره افزایش یا کاهش خواهد یافت.

6- تحلیل تکنیکال 

تجزیه و تحلیل تکنیکال روشی است که با استفاده از نمودارها و قطعات فنی اطلاعات متمرکز است تا تعیین کند که آیا زیربنای قیمت پایین است یا بیش از حد (به این معنی که باید در طول زمان افزایش یا کاهش یابد).

درآخر برای پاسخ به سوال شما درباره اینکه درآمد ترید چقدر است ؟ باید بگوییم درآمد از این راه می‌تواند بسیار زیاد باشد و ما عدد دقیقی نمیتوانیم ارائه بدهیم زیرا برای هر فرد نتایج مختلفی دارد و هر تریدری که بتواند به خوبی ریسک‌های بازار را بشناسد قطعا درآمدی مطلوب را بدست می‌آورد.

اشتباهات رایج برای کسب درآمد از ترید

ترید بدون برنامه و استراتژی  یکی دیگر از اشتباهات مهم معاملاتی  است و یکی دیگر از اشتباهات این است که فرض کنیم مهارت و تمرین کافی است. وقتی هیچ پارامتری برای سنجش صحت انتخاب های معاملاتی خود نداریم، بدون اینکه حتی بدانیم در معرض خطر تسلیم شدن در برابر احساسات خود قرار می گیریم.

با وجود ریسک‌ها در بازار آیا فارکس سودآور است ؟

ریسک کردن بیشتر از توان مالی جدای از به حداقل رساندن زیان و به حداکثر رساندن سود، بسیاری از معامله گران فراموش می کنند که ریسک از بین بردن سرمایه خود را نیز مدیریت کنند.

زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. برخی از معامله‌گران زمان خود را نمیتوانند به خوبی مدیریت کنند و همین باعث از دست رفتن معاملات می‌شود. 

بیشتر بخوانید: مدیریت ریسک در فارکس

یک اشتباه رایج که بسیاری از معامله گران روزانه مرتکب می شوند این است که انتظار دارند کامل باشند. پس از پشت سر گذاشتن ماه ها آماده سازی و مطالعه، انتظار دارند معاملاتی را باز کنند که همیشه سودآور باشد. در واقعیت، این امر به ندرت اتفاق می افتد، حتی برای معامله گران و سرمایه گذاران با تجربه که به درآمد دلاری با ترید برسند. 

درآمد ترید بر مبنای تحلیل چگونه است ؟ 

درآمد دلاری با ترید بر مبنای تحلیل فاندامنتال  روشی برای تعیین ارزش واقعی یا “بازار منصفانه” سهام است. تحلیلگران بنیادی به دنبال ارزهایی هستند که در حال حاضر با قیمت های بالاتر یا کمتر از ارزش واقعی آنها معامله می شوند. اگر ارزش منصفانه بازار بیشتر از قیمت بازار باشد، سهام کم ارزش تلقی می شود و توصیه خرید داده می شود. اگر ارزش منصفانه بازار کمتر از قیمت بازار باشد، سهام بیش از حد ارزش گذاری شده تلقی می شود و توصیه می شود در صورت نگهداری سهام، خرید یا فروش نکنید. در مقابل، تحلیلگران فنی از مطالعه روندهای تاریخی قیمت سهام برای پیش بینی روندهای آتی کوتاه مدت حمایت می کنند.

میانگین درآمد حاصل از استراتژی معاملاتی تحلیل تکنیکال می‌تواند بسیار متفاوت باشد، و ارائه یک رقم مشخص دشوار است، زیرا به عواملی مانند سطح مهارت تریدر، تحمل ریسک، شرایط بازار و سرمایه ترید بستگی دارد. به طور کلی، استراتژی های معاملاتی تحلیل تکنیکال شامل استفاده از نمودارها و سایر شاخص های فنی برای تجزیه و تحلیل روند بازار و تصمیم گیری در مورد معاملات است. برخی از معامله گران به طور انحصاری از این استراتژی ها استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است آنها را با تحلیل فاندامنتالی یا رویکردهای دیگر ترکیب کنند.

برای درآمد بالقوه بالا اگر یک معامله گر استراتژی موفقی داشته باشد و بتواند به طور مداوم آن را اجرا کند، ممکن است بتواند درآمد قابل توجهی ایجاد کند. 

درآمد ترید چقدر است؟

اگر تریدر ها از استقلال  کافی برای معاملات خود برخوردار باشند و به طور مستقل کار کنند،  می توانند برنامه زمانی خود را تنظیم کنند و طبق شرایط خود کار کنند و از طریق تحلیل های خود به درآمدی مناسب در ترید برسند. 

جمع بندی

در پایان اگر تریدرها بتوانند با رعایت نکات مهم که در این مقاله به آن پرداخته شده است ، ترید کنند قطعا می‌توانند به کسب درآمد دلاری برسند و با در نظر گرفتن انواع روش های معاملاتی روش مناسب خود را پیدا کنند و از اشتباهات رایج که برای کسب درآمد خود اجتناب کنند و همچنین با ذهن آرام و باز و با استراتژی ها معاملات خودرا به انجام برسانند. 

این نکته مهم را هم فراموش نکنند که با تحقیق و شناخت کامل یک سیگنال دهنده با تجربه و مسلط به این حرفه را پیدا و انتخاب کنند تا کمترین ریسک را برای خود رقم بزنند . 

سوالات متداول

آیا فارکس سودآور است ؟

بله، قطعا بازار فارکس با توجه به نوسانات بالایی که همراه دارد، می‌تواند سود‌های زیادی را برای شما رقم بزند و این فقط با توسعه فردی خودتان در دانش و تجربه‌ای که دارید امکان پذیر است.

چگونه می‌توان درآمد دلاری خود را به ریال تبدیل کرد؟

با کمک صرافی‌ها، کیف پول‌های آنلاین و یا حواله‌های ارزی می‌توانید دلار خود را به ریال تبدیل کنید و از آنجا که نرخ تبدیل دلار به ارز در صرافی‌ها متفاوت است با بررسی و انواع صرافی‌ها بهترین را پیدا کنید و با خیال راحت سرمایه خود را به ریال چنج کنید.

بهترین استراتژی برای کسب درآمد دلاری چیست؟

با در نظر گرفتن سرمایه اولیه ، میزان ریسک پذیری و میزان زمان و انرژی که در معاملات خود صرف می‌کنید می‌توانید یکی از استراتژی‌های اسکالپینگ،ترید روزانه ، ترید هفتگی یا هر نوع استراتژی که سازگار با شرایط و شخصیت شما در معاملات است را در پیش بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *