معرفی تریدرهای برتر فارکس | 7 مهارت معاملاتی پول ساز

تریدرهای برتر فارکس
زمان مطالعه: 7 دقیقه

در تریدینگ نیز مانند هر زمینه دیگری، تنها تعداد کمی از افراد می‌توانند به افق‌های موفقیت برسند. تریدرهای برتر فارکس که در این بازار رشد کردند، اکنون به‌عنوان ثروتمندترین معامله‌گران جهان شناخته می‌شوند. بهترین معامله‌گران فارکس در ابتدا وقت خود را صرف یادگیری در مورد بازار فارکس کردند و با توسعه استراتژی‌های معاملاتی و به‌کارگیری ابزارهای مدیریت ریسک توانستند به قله‌های موفقیت در این صنعت دست یابند. یقیناً شناخت  افراد موفق در فارکس  و تاریخچه فعالیت آنها می‌تواند چشم‌انداز روشنی را برای تازه‌کاران در بازار فارکس ارائه دهد. به همین دلیل، می‌خواهیم در مقاله دیگری از پراپ تریدینگ فانددمکس به معرفی تریدرهای برتر فارکس بپردازیم.

معرفی ۸ تریدر برتر بازار فارکس

معرفی 8 تریدر برتر فارکس + دارایی خالص

ثروتمندترین افراد موفق در فارکس مجبور بودند سخت تلاش کنند تا به چنین جایگاهی برسند. آنها به قدری در کار خود موفق بودند که امروز به نماد این صنعت تبدیل شده‌اند. زندگی تریدرهای برتر فارکس الهام بخش بسیاری از معامله‌گران مبتدی یا حتی حرفه‌ای است. پس بیایید ۸ مورد از بهترین تریدرهای فارکس جهان را مورد بررسی قرار دهیم و بیشتر آنها را بشناسیم:

 

۱- پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)

پل تودور جونز اولین تریدر برترفارکس

پل تودور جونز یکی از افراد موفق در فارکس و بنیان‌گذار صندوق تأمینی شرکت سرمایه‌گذاری تودور است که به دلیل معاملات کلان خود، به ویژه شرط‌بندی‌هایش بر روی نرخ بهره و ارز شهرت دارد. تودور که گفته می‌شود ثروتمندترین تریدر فارکس در جهان است، با انجام شر‌ط‌بندی‌های کوتاه قبل از بحران سال ۱۹۸۷ که سود بسیار خوبی معادل ۱۰۰ میلیون دلار داشت، به درآمد هنگفتی رسید. از آن زمان تاکنون، جونز بیشتر بر نوسانات نرخ بهره در بازار فارکس تمرکز دارد. جونز همچنین بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ رئیس بورس نیویورک بود و بنیاد رابین هود را تأسیس کرد. طبق گزارش فوربس، او با ثروت خالص ۷.۵ میلیارد دلار، برترین تریدر فارکس در جهان است.

 

۲- جورج سوروس (George Soros)

 تصویری از جورج سوروس

یکی از معروف‌ترین معامله‌گران در لیست ما جورج سوروس است. او مدیر افسانه‌ای صندوق سرمایه‌گذاری است و به عنوان موفق‌ترین تریدرهای دنیا در  فارکس تمام دوران شناخته می‌شود. جورج سوروس در سال ۱۹۵۴ پس از فارغ‌التحصیلی با مدرک کارشناسی ارشد از دانشکده اقتصاد لندن، کار خود را با تصدی موقعیت‌های بانکی در ایالات متحده و بریتانیا آغاز کرد. او از این طریق توانست در حرفه خود به موفقیت برسد. در سال ۱۹۶۹، سوروس اولین صندوق پوشش ریسک خود را با نام Double Eagle (بعدها به صندوق کوانتوم تغییر نام داد) تأسیس کرد. او سپس در سال ۱۹۷۰ دومین صندوق پوشش ریسک خود را با نام مدیریت صندوق سوروس ثبت کرد.

جورج سوروس به عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای با توانایی فوق‌العاده در کسب درآمد مشهور است. موقعیت کوتاه فروش پوند انگلیس در سال ۱۹۹۲ که از یک طرف باعث سقوط بانک انگلستان شد و از طرفی دیگر یک میلیارد دلار سود به سورس داد، باعث شد همه او را با لقب «مردی که بانک انگلستان را شکست داد!» بشناسند. با این حال، سوروس یک چهره بحث‌برانگیز است و اغلب با تئوری‌های توطئه شناخته می‌شود. طبق گزارش فوربس، دارایی خالص او ۶.۷ میلیارد دلار است.

۳- بروس کوونر (Bruce Kovner)

عکس بروس کوونر

بروس کوونر یک مدیر و سرمایه‌گذار معروف صندوق پوشش ریسک است. او یک سال را صرف مطالعه موضوعات مرتبط با حوزه بازارهای مالی کرد. سپس دست به کار شد و ۳ هزار دلار از کارت اعتباری خود وام گرفت تا اولین سرمایه‌‌گذاری خود را با سود ۲۲ هزار دلار انجام دهد. این امر به کوونر کمک کرد تا به عنوان یک معامله‌گر پراپ برای شرکت «Commodities Corporation» مشغول به کار شود.

کار در این شرکت باعث شد تا کوونر بتواند ثروت و شهرت زیادی به عنوان یکی از موفق‌ترین تریدرهای دنیا در فارکس در صنعت به دست آورد. در نهایت، بروس کوونر پس از تأسیس شرکت «Caxton Alternative Management» در سال ۱۹۸۲ به شهرت بین‌المللی رسید. کوونر در نهایت این شرکت را به یکی از سودآورترین صندوق‌های پوشش ریسک جهان تبدیل کرد. طبق گزارش فوربس، دارایی خالص او ۶.۶ میلیارد دلار است.

۴- استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)

تصویری از دراکن میلر

 

یکی دیگر از بهترین تریدرهای فارکس جهان دراکن میلر است که کار خود را در حوزه تجارت با اخذ مدرک اقتصاد آغاز کرد. میلر پس از یادگیری فوت‌و‌فن تجارت،  کسب‌وکار خود را با نام «Duquesne Capital Management» در سال ۱۹۸۱ تأسیس کرد. او چنان کارنامه خوبی به دست آورد که جورج سوروس، فوق‌ستاره صندوق سرمایه‌گذاری، میلر را برای کار در صندوق کوانتوم از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۰ استخدام کرد.

محبوبیت دراکن میلر پس از انتشار کتاب پرفروش «جادوگران بازار جدید» در سال ۱۹۹۲ افزایش یافت. استراتژی میلر در به حداکثر رساندن سود در زمان سودآوری ترید و به حداقل رساندن ضرر در صورت اشتباه بودن ترید بود. با این حال، دراکن میلر در سال ۲۰۱۰ صندوق پوشش ریسک خود را تعطیل کرد، زیرا اعتقاد داشت که این صندوق در عملکرد موفقیت‌آمیزش خلل ایجاد می‌کند. طبق گزارش فوربس، دارایی خالص دراکن میلر ۶.۴ میلیارد دلار است.

۵- جو لوئیس (Joe Lewis)

تصویری از جو لوئیس

جو لوئیس هم جز بهترین تریدرهای فارکس شناخته می‌شود که  در ۱۵ سالگی شروع به کار کرد تا به تجارت خانواده‌اش کمک کند. لوئیس شرکت خانوادگی خود را پس از به ارث بردن فروخت و کار خود را در تریدر ارز آغاز کرد. لوئیس بخشی از گروه سفته‌بازان محسوب می‌شود که با جورج سوروس برای شرط‌بندی روی خروج پوند از مکانیسم نرخ ارز اروپا در سال ۱۹۹۲ همکاری کرده بود. این شرط‌بندی برای لوئیس، سوروس و دیگران سود بسیار به همراه داشت. به هر حال، لوئیس ظاهراً از این معامله ۱.۸ میلیارد دلار سود به جیب زده بود. امروز، طبق گزارش بلومبرگ، دارایی خالص او ۵.۶ میلیارد دلار است.

۶- بیل لیپشوتز (Bill Lipschutz)

 تصویری از بیل لیپشوتز

بیل لیپشوتز در اواخر دهه ۱۹۷۰ با حضور در دانشگاه کرنل کار خود را در تجارت شروع کرد. لیپشوتز در آن دوره توانست حدود ۱۲ هزار دلار خود را به ۲۵۰ هزار دلار تبدیل کند، اما به دلیل یک اشتباه تجاری وحشتناک، کل سرمایه‌اش را از دست داد. سپس لیپشوتز به بخش تجاری بانک سرمایه‌گذاری «Salomon Brothers» پیوست. او بعدها به بخش تازه تأسیس ارز خارجی این بانک ملحق شد و در عرض چند سال توانست به طور ثابت ۳۰۰ میلیون دلار برای شرکت درآمدزایی کند. بدیهی است که بیل لیپشوتز را باید یکی از تریدرهای برتر فارکس در جهان دانست. به گفته منابع معتبر، دارایی خالص او حدود ۲ میلیارد دلار است.

۷- اندرو جی کریگر (Andrew J. Krieger)

 تصویری از اندرو جی کریگر یکی از تریدرهای برتر جهان

اندرو جی کریگر یا همان‌طور که بیشتر او را با نام «اندی» می‌شناسند، یکی از تریدرهای برتر فارکس در جهان است. او بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت تجاری دارد. اندرو جی کریگر بیشتر به خاطر بازی استراتژیک دوشنبه سیاه در سال ۱۹۸۷ شناخته می‌شود که باعث شکست بانک مرکزی نیوزیلند شد و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در یک روز برای او به ارمغان آورد. گفته می‌شود که سفارش‌های فروش کریگر از کل عرضه پول نیوزلند بیشتر است. کریگر در سال ۱۹۸۸ به مدیریت سرمایه سوروس پیوست. پس از مدت کوتاهی، او شرکت‌های «Northbridge Capital Management» و «Krieger & Associates L» را تاسیس کرد.

۸- مایکل مارکوس (Michael Marcus)

تصویری از مایکل مارکوس

 

مارکوس مدت کوتاهی پس از فارغ‌التحصیلی از کالج در سال ۱۹۶۹ به عنوان یک تحلیلگر تحقیقاتی برای یک کارگزاری وارد بازارهای مالی شد. در سال ۱۹۷۲، او همه دارایی‌های زندگی خود به مبلغ ۷۰۰ دلار در معاملات فیوچرز «Plywood» به خطر انداخت. مارکوس به راحتی سرمایه اولیه ۷۰۰ دلاری خود را دوبرابر کرد و آن را به ۱۲ هزار دلار رساند. یک سال بعد، او سرمایه خود را تقریباً سه برابر کرد و ۲۴ هزار دلار را به ۶۴ هزار دلار رساند.

مایکل مارکوس در آگوست ۱۹۷۴ به عنوان یک تاجر برای شرکت «Commodities Corporation» شروع به کارکرد. این شرکت که به عنوان یک صندوق بازرگانی عمل می‌کرد، ۳۰ هزار دلار به مایکل داد. پس از حدود ۱۰ سال، بازدهی صندوق به حدود ۲۵۰۰ برابر با ارزش کل ۸۰ میلیون دلار افزایش یافت. شواهد نشان می‌دهند که مارکوس احتمالاً یکی از موفق‌ترین تریدرهای دنیا در فارکس در تمام دوران است.

تریدرهای برتر فارکس چه مهارت‌های معاملاتی دارند؟

ما اشاره کردیم که چگونه بهترین تریدرهای فارکس جهان می‌توانند ۱۰ درصد سود در یک ماه داشته باشند، اما رسیدن به سود کار آسانی نیست. بهترین تریدرهای فارکس مهارت‌های خاص و برنامه‌ای مناسب برای اجرای یک معامله دارند. بنابراین، در ادامه به مهارت‌های معاملاتی خاص تریدرهای برتر فارکس اشاره می‌کنیم:

 • معامله‌گران موفق فارکس رویکرد مدیریت ریسک مناسبی دارند.
 • بهترین معامله‌گران فارکس زمان خود را صرف کشف روشی می‌کنند که کاربردی باشد و سپس یک سیستم معاملاتی را پیرامون آن توسعه می‌دهند.
 • اکثر تریدرها موفق فارکس از یک قانون معاملاتی پیروی می‌کنند. آنها به آنالیز نمودارهای قیمت مشغول می‌شوند تا موقعیت‌های ورودی و خروجی بهینه را کشف کنند.
 • تریدرهای موفق معاملات خود را مدام پیگیری می‌کنند. این کار به آنها اجازه می‌دهد تا از هر معامله درس جدیدی یاد بگیرند و توانایی‌های تجاری خود را بهبود بخشند.
 • بهترین معامله‌‌گران فارکس  بین تجارت و زندگی تعادل برقرار می‌کنند. آنها تشخیص می‌دهند که تمرکز ۱۰۰ درصدی بر تجارت مساوی با موفقیت نیست.
 • بهترین تریدرهای فارکس جهان در معاملات خود بی‌باک هستند. آنها به استراتژی معاملاتی خود ایمان زیادی دارند.
 • یک معامله‌گر موفق مانند شیری است که منتظر فرصتی ایده‌آل برای شکار است. بنابراین به ندرت شکست می‌خورد، زیرا مدیریت زمان را خیلی خوب می‌شناسد.

تریدرهای برتر فارکس چقدر درآمد دارند؟

بازده تریدرهای فارکس در درجه اول بر اساس میزان سرمایه‌گذاری آنها تعیین می‌شود. در حالی که هر معامله‌گر فارکس توانایی سرمایه‌گذاری مبلغ متفاوتی را دارد، پس اعداد زمانی می‌توانند مهم باشند که با سود همراه باشند. بنابراین، چه چیزی باعث بازدهی خوب سرمایه برای تریدرهای برتر فارکس می‌شود؟ حساب‌های فارکس بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای در حدود پنج تا ۱۰ درصد در ماه افزایش سود دارد. البته، چون بازارها غیر قابل پیش‌بینی هستند، معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند درصدی مانند بازگشت سرمایه (ROI) داشته باشند.

همچنین موضوع فوق نشان می‌دهد که برای سود ماهیانه ۵ هزار دلار به موجودی حساب حداقل ۱۰۰ هزاردلاری نیاز است. هر فردی نمی‌تواند برای شروع یک حرفه موفق در تریدینگ فارکس، حدود ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کند. این موضوع یکی از دلایل متعددی است که باعث می‌شود شرکت‌های تجاری حمایتی، مایل به تخصیص سرمایه برای معامله‌گران فارکس باشند. از آنجایی که اکثر مردم سرمایه اولیه برای شروع معامله را ندارند، یک شرکت تجارت پراپ می‌تواند سرمایه واقعی را در اختیار بهترین تریدرهای فارکس  قرار دهد. این امر معامله‌گران را قادر می‌سازد تا سود خود را به اندازه ۷۰ درصد حفظ کنند.

اگر به دنبال سرمایه اولیه برای شروع معاملات خود هستید، دراین ویدیو به بهترین راه برای جذب سرمایه اولیه در فارکس پرداخته ایم.

 

آیا می‌توانم در معاملات فارکس ثروتمند شوم؟

شنیدن داستان‌هایی درباره افراد موفق در فارکس همیشه الهام‌بخش است؛ اما بیایید به واقعیت برگردیم. «آیا می‌توان در معاملات فارکس ثروتمند شد؟» بله امکان‌پذیر است، اما این امر شرایط مخصوص به خود را دارد. در ابتدا توجه داشته باشید که سود باید دومین مؤلفه در ذهن شما باشد، زیرا این ریسک است که باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد. البته، همه ما می‌دانیم که تجارت فارکس حوزه‌ای پرریسک است، اما سود همیشه همراه با ریسک خواهد بود!

هدف شما سود بردن از ریسک‌های قابل‌اندازه‌گیری در زمان مناسب است. اگر می‌خواهید در معاملات فارکس پول در بیاورید، باید نه تنها روی استراتژی خود تمرکز کنید، بلکه باید طرز فکر خود به دلیل تغییرات بازار مدام تغییر دهید. شما باید به کاری که انجام می‌دهید ایمان داشته باشید و شجاعت و عزم بلند برای ریسک‌کردن در لحظه مناسب را داشته باشید. (برای انجام یک ریسک سنجیده و حساب شده نیاز است تا احساسات خود را کنترل کنید که پیشنهاد میکنیم مقاله کنترل احساسات در ترید را برای این موضوع مطالعه کنید)

بسیاری از مردم به دلیل اینکه حاضر نیستند سرمایه خود را به خطر بیندازند، عقب‌نشینی می‌کنند. معامله با پول خود بسیار استرس‌زاتر از معامله با پول دیگران است. تریدرهای برتر فارکس معاملات خود را با سرمایه دیگران انجام داده‌اند. پس می‌تواند حدس زد که کاری که آنها انجام دادند تا چه اندازه استرس‌زا بوده است.

چگونه در فاکس به درآمد برسیم

چگونه عملکرد خود را در فارکس بهبود ببخشیم؟

اگر می‌خواهید عملکرد خود را در معاملات فارکس بهبود بخشید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آموزش ببینید. حتی اگر این بازار در حال حاضر برای شما سودآور نیست، اما مهم است از آموزش دست نکشید. این سایت منبع مناسبی برای دیدن آموزش در این حوزه است. در ادامه چند نکته مهم وجود دارند که ممکن است به شما برای داشتن معاملات سودآور کمک کنند:

 • شما باید محرک‌های اصلی بازار و عوامل اصلی که بر حرکت قیمت ارز در هر لحظه تأثیر می‌گذارند، درک کنید.
 • کتاب‌های معاملاتی مربوط به فارکس را بخوانید و مستندهای معاملاتی را تماشا کنید. همچنین ویدئوهای آموزشی ببینید که به شما کمک می‌کنند تا نحوه عملکرد بازارهای مالی و روان‌شناسی پشت هر معامله را درک کنید.
 • اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری دریافت کنید، این امکان را دارید از انجمن‌های برتر فارکس دیدن کنید تا ببینید فعال این بازارچه نظراتی دارند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم به برخی از پادکست‌های پربازدید معاملات فارکس گوش دهید.
 • اگر مبتدی هستید، یک دوره رایگان آموزش فارکس را بگذرانید. شما همه موارد از اصول اولیه مانند قیمت‌های پیشنهادی یا درخواستی گرفته تا نحوه معامله با محبوب‌ترین الگوهای نموداری را یاد خواهید گرفت.
 • عملکرد خود را در بازار تحلیل کنید. برای انجام این کار، از یک الگوی طرح معاملاتی استفاده کنید و نتایج فعالیت‌های خود را هر روز، هر هفته و هر ماه بررسی کنید.
 • باید استراتژی معاملاتی خود را قبل ورود به بازار تست کنید. حتی معامله‌گران حرفه‌ای نیز اغلب برای تمرین و تست‌کردن، وارد یک حساب آزمایشی می‌شوند تا بتوانند اعتماد به نفس لازم را پیدا کنند.

مزایای فانددمکس برای تریدرها

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه ویژگی باعث جذب تریدرهای زیادی به سمت فانددمکس شده و او را نسبت به رقبای خود برتری داده است در ویدیو زیر به معرفی ویژگی و مزایای پراپ فرم فانددمکس پرداخته ایم.

اگر تصمیم دارید از این مزایا استفاده کنید ابتدا حتما آموزش ثبت نام در فانددمکس رو ببیند

 

 

کلام آخر

برای موفقیت و تبدیل شدن به بهترین تریدرهای فارکس در وهله اول به یک روش معاملاتی قوی، نظم و انضباط و مدیریت ریسک نیاز دارید. گام بعدی این است که یاد بگیرید چگونه از نقاط قوت خود برای افزایش شانس موفقیتتان در طولانی‌ مدت استفاده کنید. همچنین می‌توانید از زندگی کاری تریدرهای برتر فارکس الهام بگیرید و ببینید آنها با چه جسارتی پا به این میدان بزرگ گذاشتند. در نهایت، می‌توانید با کسب دانش لازم از سود کردن در بازارهای فارکس لذت بسیار ببرید.

 

سؤالات متداول

تریدرهای برتر فارکس چه کسانی هستند؟

پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، جورج سوروس (George Soros)، بروس کوونر (Bruce Kovner)، استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)، جو لوئیس (Joe Lewis)، بیل لیپشوتز (Bill Lipschutz)، اندرو جی کریگر (Andrew J. Krieger) و مایکل مارکوس (Michael Marcus) معروف‌ترین تریدرهای فارکس هستند.

تریدرهای برتر فارکس چه مهارت‌های معاملاتی دارند؟

معامله‌گران برتر فارکس دانش لازم را حوزه‌های مدیریت ریسک، مدیریت پول و پیش‌بینی بازار فارکس را دارند.

آیا می‌توانم در معاملات فارکس به یک تریدر برتر تبدیل شوم؟

باید توجه داشته باشید که سود باید دومین مؤلفه در ذهن شما باشد، زیرا این ریسک است که باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد. با درک بهتر مدیریت ریسک می‌تواند در فارکس موفق عمل کنید.

6 thoughts on “معرفی تریدرهای برتر فارکس | 7 مهارت معاملاتی پول ساز

 1. سلام روزتون بخیر
  من چگونه میتونم مهارت معاملاتی خودم رو در فارکس بالا ببرم ؟

  1. سلام هادی جان
   بهترین راه برای بالا بردن مهارت در معاملات دیدن آموزش و کسب تجربه است. برای دیدن آموزش این سایت https://www.forexsignals.com/ رو دنبال کنید و برای کسب تجربه در معاملات بشتری شرکت کنید.

 2. سلام خسته نباشید
  چند سال طول میکشه تا یه فرد به یک تریدر برتر فارکس تبدیل بشه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   ببنید نمیتوان عدد دقیقی برای این موضوع بیان کرد به مواردی مانند میزان اطلاعات شما در مورد فارکس، تجربه شما در معاملات بستگی دارد. برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره بازار فارکس کسب کنید این مقاله را https://fundedmax.com/fa/forex/ حتما مطالعه بفرمایید.

 3. سلام
  من میخوام مثل تریدرهای برتر به درآمد زایی برسم اما دنبال روشی میگردم که کاملا اصولی باشه، مقاله ای هست تا بتونم ازش استفاده کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *