استاپ هانتینگ (Stop Hunting) چیست؟ | ۳ راه مقابله با ساخت آن

استاپ هانتینگ
زمان مطالعه: 8 دقیقه

استاپ هانتینگ به پدیده‌ای اشاره دارد که قیمت به شدت معکوس می‌شود. این حرکت ناگهانی و تند معمولاً زمانی رخ می‌دهد که برخی اخبار مهم اقتصادی منتشر می‌شوند. استاپ هانتینگ زمانی رخ می‌دهد که تعداد زیادی از سفارش‌های معامله‌گران منحل شوند. در بیشتر موارد، این سفارش‌ها حد ضرر هستند. بدیهی است که استاپ هانتینگ فارکس منفورترین رویدادی است که معامله‌گران با آن روبرو می‌شوند. اما نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که با توجه به رفتار بازارها، استاپ هانتینگ اغلب یک رخداد رایج است. در مقاله دیگری از پراپ فانددمکس به استاپ هانتینگ و راه‌های مقابله با آن اشاره می‌کنیم.

استاپ هانتینگ فارکس چیست؟

استاپ هانتینگ فارکس عبارت است از انحلال تعداد زیادی سفارش استاپ به طور هم‌زمان، قبل از اینکه قیمت در جهت مخالف حرکت کند. به عبارتی، استاپ هانتینگ نوعی استراتژی معاملاتی است که هدف آن کسب سود از طریق تحریک عمدی حد ضرر معامله‌گران دیگر است. مطمئناً این چیزی است که باید مراقب آن باشید.

استاپ هانتینگ عملکردی در بازار فارکس است که در آن بازیگران بزرگ معروف به پول هوشمند (Smart Money) در جستجوی دسته‌هایی از سفارش‌ها استاپ هستند تا بتوانند پوزیشن‌های قابل‌توجه و با حجم بالایی را به دست آورند. استاپ هانتینگ درواقع پول هوشمند بازیگران بزرگ و نهادی مانند بانک‌ها و صندوق‌های پوشش ریسک است که قیمت را به سمت مناطقی هدایت می‌کند که احتمالاً سفارش‌ها حد ضرر انباشته‌شده است. این کار به‌ منظور پر کردن حجم معاملات بزرگ انجام می‌شود.

هدف از استاپ هانتینگ فارکس

هدف از استاپ هانتینگ فارکس

استاپ هانتینگ یک روش دست‌کاری است که توسط برخی از فعالان بازار برای تحریک عمدی سفارش‌ها حد ضرر و بالا بردن یا کاهش قیمت‌ها استفاده می‌شود. هدف از استاپ هانتینگ این است که سایر معامله‌گران را مجبور به فروش یا خرید کنند. این موضوع یک اثر دومینویی ایجاد می‌کند که قیمت‌ها را حتی بیشتر یا پایین‌تر خواهد کرد.

سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ مانند صندوق‌های پوشش ریسک، بانک‌های سرمایه‌گذاری که دارای منابع لازم هستند، اغلب از این استراتژی استفاده می‌کنند. استاپ هانتینگ می‌تواند هم برای معامله‌گران و هم برای سرمایه‌گذاران باعث ویرانی شود و به طور بالقوه منجر به زیان‌های سنگین و تضعیف کارایی بازار شود. برای محافظت از سرمایه تجاری خود، شناخت این تاکتیک و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از استاپ هانتینگ ضروری است.

استاپ هانتینگ و سفارش‌ها حد ضرر

استاپ هانتینگ از سفارش‌ها حد ضرر بهره می‌برد. برای جلوگیری از ضرر، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران اغلب این سفارش‌ها را به یک کارگزار می‌دهند و به آنها سفارش می‌دهند تا زمانی که دارایی به قیمت از پیش تعیین‌شده رسید، آن را بخرند یا بفروشند. به‌عبارت‌دیگر، معامله‌گران از استاپ‌ها برای محدود کردن ضرر با بستن خودکار پوزیشن خود به‌محض رسیدن قیمت یک دارایی به سطح معینی استفاده می‌کنند.

سفارش‌ها حد ضرر به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که زیان را بدون نظارت مداوم بر بازار محدود کنند. بااین‌حال، این مزیت با یک هشدار همراه است که آسیب‌پذیری برای استاپ هانتینگ نام دارد. دستکاری‌های حیله‌گرانه بازار از تکنیک‌های مختلفی برای تحریک این سفارش‌ها استفاده می‌کنند که می‌توانند منجر به ناامیدی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ناآگاه شوند. برای درک کامل اینکه چگونه می‌توان از سفارش‌ها حد ضرر برای دست‌کاری بازار سوءاستفاده کرد، شناخت نحوه عملکرد آنها بسیار مهم است.

همان‌طور که گفته شد، هنگامی‌که یک معامله‌گر سفارش استاپ می‌دهد، اساساً کارگزار خود را هدایت می‌کند تا زمانی که قیمت اوراق بهادار به یک سطح خاص رسید، معامله را انجام دهد. به‌عنوان‌مثال، اگر یک معامله‌گر سهامی را با قیمت ۵۰ دلار خریداری کند و یک سفارش حد ضرر را ۴۵ دلار تعیین کند، اگر قیمت آن به ۴۵ دلار یا کمتر برسد، کارگزار به طور خودکار سهام را می‌فروشد. سفارش‌ها حد ضرر به‌عنوان یک ابزار ارزشمند برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران عمل می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا ضرر خود را محدود کنند.

دست‌کاری کنندگان بازار نیز ممکن است از سفارشان حد ضرر برای بالا یا پایین بردن بازارها استفاده کنند. برای مثال، یک سرمایه‌گذار نهادی بزرگ، ممکن است یک سفارش فروش سنگین را در سطحی قرار دهد که در آن تعداد زیادی سفارش حد ضرر وجود داشته باشد. این اقدام می‌تواند این سفارش‌ها را تحریک کند و باعث هجوم برای فروش شود که قیمت دارایی را حتی پایین‌تر نیز می‌آورد. درنتیجه، سرمایه‌گذار نهادی می‌تواند اوراق بهادار را با قیمت پایین‌تر خریداری کند و به سود زیادی به جیب بزند.

نحوه عملکرد استاپ هانتینگ

فرض کنید شما در یک پوزیشن طولانی در EUR/USD (یورو در برابر دلار آمریکا) بودید. شما سفارش‌ها حد ضرر و حد سود خود را مشخص کرده‌اید. با استاپ هانتینگ فارکس، معامله آغاز می‌شود اما قیمت به شدت کاهش می‌یابد و به سفارش حد ضرر شما می‌رسد. این می‌تواند تنها در چند پیپ اختلاف اتفاق بیفتد و به‌زودی قیمت به عقب برگردد و در جهتی حرکت کند که شما پیش‌بینی می‌کردید. این سفارش حد ضرر قبل از حرکت در جهت مورد انتظار همان چیزی است که به‌عنوان استاپ هانتینگ شناخته می‌شود. بیایید به نمودار زیر نگاهی بیندازیم. در اینجا، ما یک نمودار EUR/USD با پوزیشن لانگ داریم. قیمت ورودی ۱.۱۵۲۸۲، حد ضرر ۱.۱۴۸۵۲ و حد سود ۱.۱۶۳۴۳ است.

یک نمودار EUR/USD با پوزیشن لانگ

شما می‌توانید ببینید که چگونه قیمت در ابتدا به ۱.۱۵۲۸۲ کاهش می‌یابد تا پوزیشن خرید را آغاز کند. سپس پس از چند جلسه، اکشن قیمت به پایین‌تر از قیمت ورودی ادامه می‌دهد. درنهایت حد ضرر شما ضربه خورده است. می‌توانید ببینید که چگونه قیمت به ۱.۱۴۷۹ سقوط می‌کند که ۶.۲ پیپ پایین‌تر از قیمت حد ضرر است. بااین‌حال، قیمت به‌سرعت عقب می‌نشیند و افزایش می‌یابد. اکنون شما از معامله خود خارج‌شده‌اید، اما بازار همچنان به حرکت بالاتر ادامه می‌دهد و درنهایت از سطح سود دریافتی شما که در نظر داشتید می‌شکند. این استاپ هانتینگ فارکس در بهترین حالت آن است.

اغلب اوقات استاپ هانتینگ فارکس با خود کندل قابل‌مشاهده است. به طور معمول، کندل‌های با فتیله‌های بزرگ به‌راحتی استاپ می‌شوند. اینجاست که می‌توانید استاپ هانتینگ فارکس را در بهترین حالت خود ببینید. قیمت یک افزایش یا کاهش شدید را فقط برای پولبک، اما نه قبل از رسیدن به سفارش‌ها حد ضرر نشان می‌دهد. نمونه دیگری از این پدیده در نمودار زیر نشان داده‌شده است.

بهترین حالت استاپ هانتینگ

شما می‌توانید ببینید که چگونه استاپ هانتینگ کار می‌کند، زیرا قیمت به زیر ۱.۱۳۰۹۷ سقوط می‌کند، اما فقط برای پولبک! باوجود نزولی ماندن کندل، روند قیمت همچنان به سمت بالاتر حرکت می‌کند. این پدیده می‌توانست سطوح حد ضرر معامله‌گران زیادی را قبل از حرکت در جهت مخالف تحت تأثیر قرار دهد. استاپ هانتینگ فارکس می‌تواند برای هر دو پوزیشن لانگ و شورت اتفاق بیفتد. به طور معمول اعداد دور سطح خوبی برای استاپ هانتینگ هستند، زیرا شناخته‌شده‌ است که اکثر معامله‌گران سطوح سود برداشت یا حد ضرر خود را نزدیک یا در اعداد دور تعیین می‌کنند.

استاپ هانتینگ و کارگزاری‌ها

حتی پس از درک چگونگی عملکرد استاپ هانتینگ، معامله‌گران همچنان نسبت به کارگزاران فارکس خود شک دارند. به زبان ساده، برای اکثر کارگزاران فارکس تنظیم‌شده، صرفاً ارزش آن را ندارد که مشتریان خود را استاپ هانتینگ کنند. خطرات کشف شدن و شرمساری در دنیای اجتماعی امروزی، بسیار بیشتر از مزایای برداشتن چند پیپ از صاحبان حساب کوچکی است که برای زنده ماندن خود به بروکرها اعتماد دارند.

درحالی‌که اکثریت استاپ هانتینگ عامل طبیعی یک بازار کارآمد است، موارد خاصی وجود دارند که باید در مورد کارگزار خود به آنها توجه کنید. اول‌ازهمه، شما باید بدانید که کارگزار شما چگونه کسب درآمد می‌کند، یعنی آیا آنها یک مدل کسب‌وکار A-book یا B-book را اجرا می‌کنند. به این موضوع در ادامه اشاره می‌کنیم:

کارگزاران فارکس A-Book

ازآنجایی‌که کارگزاران فارکس A-book اغلب به‌عنوان کارگزاران ECN عمل می‌کنند، آنها به طور فعال علیه مشتریان خود معامله نمی‌کنند. در عوض، آنها سفارش‌ها را به ارائه‌دهندگان نقدینگی منتقل می‌کنند و در عوض حجم معامله‌گر را به شکل اسپرد کاهش می‌دهند. آنها می‌خواهند معامله‌گران حجم معاملات خود را بالا نگه دارند تا بتوانند به کاهش اسپرد ادامه دهند. به همین دلیل، نمی‌خواهند تا جایی که حساب خود را منفجر کنند، از استاپ هانتینگ آنها جلوگیری نمایند.

یکی از راه‌هایی که بسیاری از معامله‌گران فکر می‌کنند کارگزاران فارکس A-book استاپ هانتینگ را متوقف می‌کنند، این است که انتشار اخبار را گسترش دهند. گسترش اسپرد در این شرایط به معنای استاپ هانتینگ نیست، بلکه فقط از کسب‌ و کار کارگزار در برابر خطرات منفی بیش از حد محافظت می‌کند.

کارگزاران فارکس  B-Book

کارگزاران B-book که به‌عنوان بازارسازان شناخته می‌شوند، درواقع علیه مشتریان خود معامله می‌کنند. آنها طرف مقابل معامله مشتری را می‌گیرند، به این معنی که اگر آنها برنده شوند، مشتری بازنده است. کارگزاران فارکس B-Book غالباً کنترل قیمت‌های ارائه‌شده به مشتریان را در دست دارند. درنتیجه، مشخصاً سطحی از تضاد منافع در اینجا وجود دارد.

کارگزاران B-book با دفتر سفارش پوزیشن‌های خود و توانایی کنترل قیمت‌های نمایش داده‌شده به مشتریان، می‌توانند قیمت‌ها را ازنظر فنی دست‌کاری کنند تا از استاپ هانتینگ مشتریان خود جلوگیری کنند. اگر از این تضاد منافع ناراحت هستید، با یک کارگزار فارکس A-book کار کنید. (برای اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران معرفی شده A-book و B-book این مقاله را دنبال کنید)

چرا استاپ هانتینگ فارکس رخ می‌دهد؟

چرا استاپ هانتینگ فارکس رخ می‌دهد

ایده رایج این است که استاپ هانتینگ فارکس به دلیل کارگزار رخ می‌دهد. برخی دیگر استدلال می‌کنند که این اتفاق ناشی از معامله‌گران نهادی‌ها است که به دنبال سفارش استاپ هستند. هیچ واقعیت اساسی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد! استاپ هانتینگ فارکس می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. این موضوع معمولاً با برخی اخبار یا رویدادهایی همراه است که واکنش تند بازارها را بر می‌انگیزد. در چنین مواردی، اسپردها تمایل به پهن شدن دارند (Wide Spread) و درنتیجه استاپ‌ها ایجاد می‌شوند.

بسیاری از معامله‌گران معمولاً این اشتباه را مرتکب می‌شوند که حد ضرر خود را در سطح بسیار محدودی تنظیم می‌کنند و به معامله خود فضای کافی برای نفس کشیدن نمی‌دهند. در موارد دیگر، معامله‌گران ممکن است بدشانس باشند، به‌ خصوص اگر حد ضرر خود را در یک عدد خیلی دور تنظیم کنند. اعتراف نکردن اشتباهات یا درس نگرفتن به این افسانه منجر شده است که استاپ هانتینگ فارکس به دلیل برخی از بازیکنان بزرگ سازمانی یا دلالان فارکس رخ می‌دهد.

درحالی‌که پدیده استاپ هانتینگ فارکس چیزی است که به‌صورت روزانه رخ می‌دهد، یک بررسی دقیق نشان می‌دهد که این موضوع یک سناریوی معمولی است. برای معامله‌گرانی که می‌خواهند از استاپ هانتینگ فارکس اجتناب کنند، معامله را قبل یا بلافاصله پس از انتشار یک رویداد خبری استاپ می‌کنند. این امر موفقیت را در معامله پس از تثبیت بازارها و ایجاد روند تضمین می‌کند.

انواع حالت های استاپ هانتینگ

استاپ هانتینگ، می‌تواند به شکل‌ها و روش‌های مختلفی اجرا شود. در معاملات فارکس و بازارهای مالی، برخی از اقدامات معمول استاپ هانتینگ عبارتند از:

 • تریگر استاپ هانتینگ: در این حالت، افراد یا نهادها با انجام معاملات با حجم بالا یا سفارشات بزرگ، باعث تحریک استاپ‌ها (استاپ لاس) و تریگرها در نقاط خاصی از نمودار قیمت می‌شوند. این اقدام ممکن است معامله‌گران دیگر را به ورود به معاملاتی برانگیزد که هدف اصلی آن ضرر دیدن باشد.
 • اختلاس حرفه‌ای: در این حالت، معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از تحلیل‌های پیشرفته و آشکارسازی نوسانات قیمت، از حرکات غیرعادی در بازار بهره‌برده و باعث ایجاد تغییرات قیمتی در کوتاه مدت شوند که معامله‌گران دیگر را به تریگرها و استاپ‌ها وادار می‌کند
 • نمایش اختلافات مصنوعی: برخی معامله‌گران ممکن است از تکنیک‌های مختلفی برای نمایش اختلافات مصنوعی در بازار استفاده کنند. این اختلافات مصنوعی ممکن است تغییرات ناگهانی و غیرمعمول در قیمت ارز را به وجود آورده و معامله‌گران دیگر را به ایجاد تراشه‌های خرید یا فروش ورودی ترغیب کند.

مهم است بدانید که استاپ هانتینگ فعالیت غیراخلاقی و غیرقانونی است و می‌تواند به آسیب‌رساندن به معامله‌گران دیگر، باعث افزایش ریسک‌های مالی و بهبود اعتماد به بازارها و سیستم‌های معاملاتی شود. اغلب نهادها و نظارت‌کنندگان بازار تلاش می‌کنند تا از این نوع رفتارها جلوگیری کنند و اطمینان حاصل کنند که بازارها به شکل عادلانه و شفاف کار می‌کنند.

شناسایی علائم استاپ هانتینگ فارکس

تشخیص استاپ هانتینگ مشکل است، زیرا معمولاً در پشت‌صحنه رخ می‌دهد. بااین‌حال، برخی از علائم وجود دارند که باید مراقب آنها بود. بارزترین علامت یک فتیله بلند است که قبل از اینکه کندل در محدوده فعلی خود بسته شود، به بالای Highs/Lows نزدیک می‌رسد. دست‌کاری‌ کنندگان بازار می‌دانند که سفارش‌های حد ضرر فراتر از این Highs/Lows باقی می‌مانند، به‌ویژه اگر Highs/Lows مساوی وجود داشته باشد یا سطح حمایت (Support) و مقاومت (Resistance) قوی وجود داشته باشد، بنابراین این فیتیله‌ها ممکن است نشان‌دهنده این باشند که حد ضرر در حال آغاز شدن است.

این فتیله‌ها اغلب شبیه الگوهای کندل چکش یا ستاره تیرانداز هستند. همچنین شایان‌ذکر است که استاپ هانتینگ شاید در زمان نوسانات زیاد بازار یا نقدینگی پایین بیشتر باشد، زیرا این شرایط کار را برای دست‌کاری کنندگان آسان‌تر می‌کند. در چنین دوره‌هایی بسیار مراقب باشید تا از معاملات خود در برابر تاکتیک‌های استاپ هانتینگ احتمالی محافظت کنید. اگر متوجه شدید که استاپ شما قبل از بالا رفتن قیمت آغاز می‌شود، ممکن است قربانی استاپ هانتینگ شوید. اگر این‌طور است، پس بررسی کنید که چقدر استاپ ضررهای خود را محکم می‌کنید و از کدام استراتژی‌های زیر برای کاهش احتمال استاپ هانتینگ استفاده خواهید کرد.

استراتژی‌های کاربردی برای مقابله با استاپ هانتینگ

3 استراتژی‌کاربردی برای مقابله با استاپ هانتینگ

درحالی‌که آگاهی از خطرات احتمالی استاپ هانتینگ مهم است، اقداماتی وجود دارند که می‌توانید برای جلوگیری این اتفاق انجام دهید. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای محافظت از خود در برابر استاپ هانتینگ، استفاده استراتژیک از سفارش‌ها حد ضرر است. در ادامه چند استراتژی وجود دارند که می‌توانید برای جلوگیری از استاپ هانتینگ استفاده کنید:

استراتژی ۱: شناسایی مناطق مربوط به سفارش‌ها حد ضرر

یکی از راه‌های جلوگیری از هدف قرار گرفتن توسط استاپ هانتینگ، شناسایی مناطقی است که احتمالاً تعداد زیادی سفارش حد ضرر وجود دارد. شما می‌توانید این کار را با تجزیه‌ و تحلیل نمودارها و شناسایی سطوح حمایت و مقاومت کلیدی و خطوط روند انجام دهید.

وقتی قیمت‌ها به این سطوح نزدیک می‌شوند، اغلب مجموعه‌ای از این سفارش‌ها درست در زیر یا بالای این مناطق قرار می‌گیرند. با شناسایی این مناطق می‌توانید از قرار دادن سفارش‌ها حد ضرر خود در این مناطق کلیدی اجتناب کنید. در عوض، شما می‌توانید سطوحی را مشخص کنید که به ‌احتمال زیاد نقض نمی‌شوند و خطر هدف قرار گرفتن سفارش‌های شما را با استاپ حمله کاهش می‌دهند به‌ طور کلی، قرار دادن استاپ‌ها در بالا و پایین مناطقی که باعث حرکت تکانشی می‌شوند، مکان مناسبی برای شروع است.

استراتژی ۲: اجتناب از اعداد گرد برای سفارش‌ها حد ضرر

راهبرد دیگر برای جلوگیری از استاپ هانتینگ این است که از قرار دادن سفارش‌ها حد ضرر خود با قیمت‌های دور خودداری کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر قیمت فعلی یک سهم ۵۰ دلار است، شاید وسوسه شوید که سفارش حد ضرر خود را در ۴۹ یا ۵۱ دلار قرار دهید. بااین‌حال، دستکاری‌ کنندگان بازار ممکن است این سطوح را هدف قرار دهند تا موجی از فروش یا خرید را به راه بیندازند.

انجام سفارش‌ها حد ضرر در بیشتر مواقع با قیمت‌های دلخواه منطقی نیست. استاپ‌های خود را بر اساس عوامل تکنیکال و احتمال رسیدن به سطح موردنظرتان انتخاب کنید. تا زمانی که اعتبار استاپ ضرر را با تحلیل تکنیکال تأیید کنید، حتی می‌توانید یک درصد ثابت را انتخاب کنید.

استراتژی ۳: استفاده از ATR برای اندازه‌گیری سطح حد ضرر

میانگین محدوده واقعی (ATR) یک شاخص تکنیکال است که می‌تواند برای اندازه‌گیری نوسانات یک اوراق بهادار استفاده شود. همان‌طور که از نامش پیداست، ATR با در نظر گرفتن میانگین دامنه واقعی یک امنیت در یک دوره زمانی خاص محاسبه می‌شود. ازنظر آماری، بعید است که یک دارایی از ATR خود منحرف شود.

با استفاده از میانگین محدوده واقعی می‌توانید سفارش‌ها حد ضرر خود را در سطحی تنظیم کنید که نوسانات امنیتی را در نظر بگیرد. این امر ممکن است به شما کمک کند که استاپ‌های خود را خیلی نزدیک به قیمت فعلی تنظیم نکنید که می‌تواند آنها را در معرض ستاپ معاملاتی هانت قرار دهد. به‌عنوان‌مثال، اگر قیمت فعلی یک دارایی ۵۰ دلار و ATR ۲ دلار است، شاید بخواهید سفارش حد ضرر خود را ۴۸ دلار تعیین کنید. این به قیمت فضای کافی برای نوسان بدون تحریک سفارش می‌دهد.

ستاپ معاملاتی هانت

ستاپ معاملاتی هانت معمولاً به معنای ایجاد تغییرات ناگهانی در قیمت ارز یا دارایی مالی دیگر است که معامله‌گران دیگر را به ورود به معاملات با قیمت مشخص و برنامه‌ریزی شده تحریک می‌کند. هدف اصلی افراد یا نهادهایی که ستاپ معاملاتی هانت را انجام می‌دهند، اغلب بهره‌مندی از تحرکات ناگهانی قیمتی و کسب سود از معاملات دیگر معامله‌گران است.

استاپ هانتینگ از نگاه پرایس اکشن

استاپ هانتینگ از نگاه پرایس اکشن به معنای استفاده از نوسانات قیمتی و حرکت‌های قیمت در نمودارها توسط برخی معامله‌گران برای ایجاد و تحریک استاپ‌ها در معاملات سایر معامله گران است. این افراد با استفاده از تحلیل‌های پیشرفته نمودارها، الگوهای قیمتی، سطوح پشتیبانی و سایر ابزارهای تحلیل پرایس اکشن، به تلاش برای تحریک تریگرها در نقاط استراتژیک می‌پردازند. به عنوان مثال، یک معامله‌گر پرایس اکشن ممکن است در نمودار قیمت یک جفت ارز، موقعیت‌های حساسی مشخص کند. این موقعیت‌ها ممکن است شامل سطوح مقاومت و پشتیبانی، خطوط روند، الگوهای کندل‌های ژاپنی، فیبوناچی و غیره باشند. سپس او ممکن است با وارد کردن معاملات مخصوص در این نقاط، سعی کند قیمت را به سمت مشخصی هدایت کند تا تریگرهای معاملات دیگر را فعال کند و معاملات آنها را به سمت استاپ‌ها هدایت کند.

مزایای فانددمکس برای تریدرها

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه ویژگی باعث جذب تریدرهای زیادی به سمت فانددمکس شده و او را نسبت به رقبای خود برتری داده است در ویدیو زیر به معرفی ویژگی و مزایای پراپ فرم فانددمکس پرداخته ایم.

اگر تصمیم دارید از این مزایا استفاده کنید ابتدا حتما آموزش ثبت نام در فانددمکس رو ببیند.

 

کلام آخر

در دنیای معامله، دانش قدرت است و آگاهی از استراتژی‌های به کار گرفته‌شده توسط دست‌کاری کنندگان بازار می‌تواند کلید محافظت از سرمایه شما باشد. استاپ هانتینگ یک روش دست‌کاری است که توسط برخی از فعالان بازار، مانند سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ به کار می‌رود تا عمداً سفارش‌ها حد ضرر را ایجاد کنند و بر قیمت‌های بازار تأثیر بگذارند. حتی تئوری‌هایی وجود دارند مبنی بر اینکه کارگزاران به این شرکت‌کنندگان در شناسایی خوشه‌های استاپ ضرر کمک می‌کنند و خودشان درگیر استاپ هانتینگ می‌شوند؛ بنابراین مهم است که استراتژی‌های ضروری را برای معاملات خود در نظر بگیرید.

 

 

سؤالات متداول

آیا معامله‌گران به دنبال استاپ هانتینگ هستند؟

استاپ هانتینگ یک استراتژی معاملاتی فارکس است که در آن معامله‌گران سعی می‌کنند بازار را به حرکت درآورند تا سفارش‌ها حد ضرر را ایجاد کنند. معامله‌گران از سفارش‌ها حد ضرر برای خروج از پوزیشن‌های زیان‌ده استفاده می‌کنند.

چگونه استاپ هانتینگ را در معاملات متوقف کنیم؟

معامله‌گرانی که به دنبال اضافه کردن یا خروج از یک پوزیشن هستند، می‌توانند اکشن قیمت را با معاملات حجمی تغییر دهند که به دلیل تأثیر بازار، هانتینگ را متوقف کنند. به‌طورکلی، این موضوع در نمودارها با افزایش حجم می‌شود.

بعد از یک استاپ هانتینگ چه اتفاقی می‌افتد؟

استاپ هانتینگ به عمل معاملاتی اشاره دارد که در آن اقدام حجم و قیمت تهدیدی برای ایجاد توقف در هر دو طرف حمایت و مقاومت است. هنگامی‌که استاپ‌ها آغاز می‌شوند، اکشن قیمت در سفارش‌های اضافی به بازار نوسان بیشتری را تحمیل می‌کند.

استراتژی استاپ هانتینگ چیست؟

استاپ هانتینگ تکنیکی است که توسط سرمایه‌گذاران قوی برای حذف بازیگران ضعیف از بازار با بالا بردن قیمت یک دارایی به سطحی که اکثریت بازیکنان حد ضرر خود را قرار داده‌اند، اتخاذ کرده‌اند.

آیا استاپ هانتینگ خطرناک است؟

بله استاپ هانتینگ مطمئناً می‌تواند بسیار مخاطره‌آمیز باشد، به‌خصوص اگر در حال معامله با پوزیشن‌های بزرگ هستید تا سعی کنید بازدهی قابل‌توجهی داشته باشید.

2 thoughts on “استاپ هانتینگ (Stop Hunting) چیست؟ | ۳ راه مقابله با ساخت آن

 1. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم که استراتژی های استاپ هانتینگ چه کمکی به ما میکنند ؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین راه محافظت در برابر استاپ هانتیگ در معاملات استفاده از استراتژی های استاپ هانتینگ است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *