معاملات لانگ و شورت در فارکس چیست؟ جدول مقایسه Long و Short

معاملات لانگ و شورت در فارکس
زمان مطالعه: 7 دقیقه

گرفتن یک پوزیشن خرید یا فروش، صرفاً انجام معامله است، به امید اینکه از افزایش یا کاهش یک دارایی سود ببرید؛ بنابراین، معامله‌گران مبتدی باید قبل از اقدام، معنای معاملات لانگ و شورت در فارکس را درک کنند. به بیان ساده، پوزیشن لانگ به معنای کسب درآمد از افزایش قیمت و پوزیشن شورت به معنای کسب درآمد از کاهش قیمت دارایی است. این اقدام یک بخش ساده از معاملات است که باید توجه خاصی به آن شود. در مقاله دیگری از پراپ تریدینگ فانددمکس به طور کامل در مورد معاملات لانگ و شورت در فارکس صحبت می‌کنیم.

پوزیشن فارکس چیست؟

پوزیشن فارکس مقدار کل ارز متعلق به فردی است که حرکت قیمت ارز را در برابر دیگری معامله می‌کند. این پوزیشن عمدتاً سه ویژگی ازجمله جفت ارز انتخابی، اندازه و جهت (لانگ یا شورت) دارد. شما می‌توانید پوزیشن فارکس را از چند دقیقه تا چند سال حفظ کنید. مدت‌زمانی که روی جفت ارز هولد می‌کنید (نگهداری)، به اهداف شما بستگی داشته باشد.

تصمیم برای حفظ یک پوزیشن می‌تواند بر اساس شاخص‌های اقتصادی و استراتژی معاملاتی فارکس باشد. برخی از معامله‌گران فارکس برای هفته‌ها و ماه‌ها پوزیشن‌هایی دارند که می‌خواهند در یک دوره میان‌مدت سود مناسبی کسب کنند. در پایان، حفظ پوزیشن فارکس به استراتژی‌های ورود و خروج فارکس و اهداف سرمایه‌گذاری شما بستگی دارد.

پوزیشن فارکس

پوزیشن لانگ چیست؟

باز کردن پوزیشن لانگ در معاملات فارکس، زمانی است که یک معامله‌گر پوزیشنی را باز می‌کند که انتظار دارد قیمت جفت ارز افزایش یابد. به‌عنوان‌مثال، در جفت EUR/GBP، یورو ارز پایه و پوند ارز متقابل است. افزایش طولانی‌مدت در EUR/GBP به این معناست که معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که یورو در برابر پوند افزایش یابد. بنابراین، تنها در صورت افزایش قیمت، می‌توانید از پوزیشن لانگ سود کسب کنید.

پوزیشن شورت چیست؟

وزیشن شورت زمانی است که یک معامله‌گر معامله‌ای را باز می‌کند و انتظار دارد از قیمت دارایی پایه سود کند.پ در یک معامله شورت، ارز دوم یا متقابل باید قوی‌تر از اولی شود که منجر به فشار نزولی در بازار می‌شود و قیمت‌ها را پایین می‌آورد. به‌عنوان‌مثال، GBP ارز متقابل در جفت EUR/GBP است. اگر فکر می‌کنید ارزش پوند در برابر یورو افزایش می‌یابد، برای کسب درآمد باید به‌اصطلاح شورت کنید.

جدول مقایسه پوزیشن Long و Short

معاملات لانگ معاملات شورت
دارایی را بخرید تا بعداً بفروشید.  دارایی را قرض بگیرید تا بفروشید، سپس آن را دوباره بخرید.
از افزایش قیمت دارایی سود ببرید. از کاهش قیمت دارایی سود ببرد.
ریسک محدود است.  ریسک نامحدود است.
احتمال موفقیت کم است. احتمال موفقیت زیاد است.
جهت‌گیری بازار صعودی است. جهت گیری بازار خنثی و صعودی است.
برای خرید باید پول یا وام داشته باشید. یک حساب مارجین داشته باشید.
بدون کارمزد است.  با کارمزد است.

مثال در مورد تفاوت لانگ و شورت

درک پوزیشن طولانی نسبتاً آسان است، زیرا کاری است همه ما در زندگی خود انجام می‌دهیم. برای مثال، اگر خانه‌ای بخرید و ۱۰ سال آن را نگه‌دارید، امیدوارید که آن را به قیمتی بیشتر ازآنچه پرداخت کرده‌اید بفروشید. بااین‌حال، نکته مهمی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که چیزی به شما قرض داده می‌شود، با این فرض است که دارایی را در تاریخ بعدی برگردانید. انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد که دارایی را که قرض داده‌اید بفروشید. شما می‌توانید این کار را مانند فروش ماشین دوست‌تان در نظر بگیرید.

یکی از دوستان ماشینش را به شما قرض می‌دهد. شما آن را می‌فروشید و پولش را نگه می‌دارید. سپس با توجه به عوامل بازار، ارزش خودرو کاهش می‌یابد. شما خودرو را می‌فروشید و آن را به دوستتان برمی‌گردانید. تفاوت بین پولی که ماشین را فروختید و آن را پس دادید، سود شماست؛ بنابراین، اگر در ابتدا آن را به قیمت ۲ هزار پوند فروختید و آن را به قیمت ۱۵۰۰ پوند بازخرید کردید، ۵۰۰ پوند درآمد داشتید. این مثال بسیار شبیه به معاملات شورت فارکس، سهام، شاخص‌ها و کالاهایی مانند طلا است.

بیایید معاملات لانگ و شورت در فارکس و سهام را بررسی کنیم:

یورو در برابر دلار آمریکا (EUR/USD)

 • پوزیشن لانگ = انتظار دارید ارزش یورو در برابر ارزش دلار افزایش یابد، بنابراین دارایی را خریداری می‌کنید و پوزیشن لانگ دارید.
 • پوزیشن شورت = شما انتظار دارید ارزش یورو در برابر ارزش دلار کاهش یابد، بنابراین دارایی را می‌فروشید و یک پوزیشن شورت می‌گیرید.

سهام خودروسازی تسلا (TSLA)

 • پوزیشن لانگ = شما انتظار دارید ارزش سهام تسلا افزایش یابد، بنابراین آنها را خریداری می‌کنید.
 • پوزیشن شورت = شما انتظار دارید ارزش سهام تسلا کاهش یابد، بنابراین آنها را به امید خرید مجددش باقیمت کمتر می‌فروشید.

مقدار سود در معاملات لانگ و شورت در فارکس

مقدار سود در معاملات لانگ و شورت در فارکس

بزرگ‌ترین تفاوت بین لانگ در فارکس و شورت در نحوه ایجاد سود است. سود معاملات لانگ زمانی که قیمت دارای افزایش می‌یابد. معاملات شورت زمانی سودآور هستند که قیمت دارایی کاهش یابد. بگذارید در ادامه یک مثال بیاوریم:

اگر می‌خواهید برای مدت طولانی روی سهام XYZ پوزیشن لانگ بگیرید، می‌توانید ۱۰۰ سهم را به قیمت ۵۰ دلار برای مجموع ۵۰۰۰ دلار خریداری کنید. اگر XYZ به ۵۵ دلار در هر سهم افزایش یابد، ارزش سهام شما به ۵۵۰۰ دلار افزایش می‌یابد. اگر بفروشید، ۵۰۰ دلار در معامله سود خواهید برد. اگر XYZ به ۴۵ دلار در هر سهم کاهش یابد، ارزش سهام شما ۴۵۰۰ دلار خواهد بود و شما ۵۰۰ دلار از دست خواهید داد.

اگر تصمیم گرفتید سهام XYZ را شورت کنید، باید ۱۰۰ سهم را از کارگزار خود قرض بگیرید. حالا فرض کنید که موافقت می‌کنید آن سهام را به قیمت ۵۰ دلار به ازای هر سهم بفروشید. این بدان معناست که درازای آن سهام، ۵۰۰۰ دلار دریافت خواهید کرد. توجه کنید که شما مالک آن سهام نیستید. برای بازگرداندن سهام به کارگزار خود، باید ۱۰۰ سهم بخرید.

اگر قیمت سهم XYZ به ۴۵ دلار برای هر سهم کاهش یابد، می‌توانید ۱۰۰ سهم را به قیمت ۴۵۰۰ دلار خریداری کنید. ازآنجایی‌که شما فقط ۴۵۰۰ دلار خرج می‌کنید، اما ۵ هزار دلار دریافت می‌کنید، سود شما ۵۰۰ دلار خواهد بود. بااین‌حال، اگر قیمت سهام XYZ به ۵۵ دلار به ازای هر سهم افزایش یابد، باید ۵۵۰۰ دلار خرج کنید. در این حالت بیش ازآنچه که در معامله به دست می‌آورید هزینه می‌کنید که منجر به ضرر ۵۰۰ دلاری می‌شود.

مقدار ریسک در معاملات لانگ و شورت در فارکس

درک تفاوت ریسک بین معاملات لانگ و معاملات شورت بسیار مهم است. ریسک معاملاتی لانگ محدود است. اگر سهامی را به قیمت ۲۰ دلار بخرید، بدترین سناریو این است که قیمت آن به صفر دلار کاهش یابد و ۲۰ دلار ضرر می‌کنید. قیمت نمی‌تواند منفی باشد، به این معنی که ریسک کل شما مبلغی است که سرمایه‌گذاری کرده‌اید.

وقتی یک دارای را شورت می‌کنید، ریسک احتمالی شما نامحدود است. هیچ محدودیتی برای افزایش قیمت سهام وجود ندارد. اگر یک سهم را به قیمت ۲۰ دلار به‌صورت شورت بفروشید، ممکن است قیمت به ۴۰، ۱۰۰ دلار، ۱۰۰ هزار دلار یا حتی بالاتر برود، بنابراین ممکن است از طریق فروش شورت ضرر بیشتری نسبت به معاملات لانگ داشته باشید.

عوامل مؤثر بر معاملات لانگ و شورت در فارکس

معنی لانگ و شورت در فارکس و عوامل موثر بر آن در باز کردن یک پوزیشن لانگ یا شورت مستلزم درک عمیق از تحلیل بازار است.  فرق معامله شورت و لانگ در چیست؟ اگر در این صنعت تازه‌کار هستید، باید بیاموزید که چه عواملی بر پوزیشن‌های لانگ و شورت اثر می‌گذارند. فاکتورهای مؤثر بر معاملات لانگ و شورت در فارکس عبارت‌اند از:

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال فرآیندی برای پیش‌بینی قیمت آتی یک دارایی بر اساس رفتار گذشته آن است. شما می‌توانید با یادگیری تئوری‌های معاملاتی مانند حمایت (Support) و مقاومت (Resistance)، الگوهای قیمتی، تحلیل کندل، جریان سفارش‌ها، بلاک سفارش‌ها، عرضه و تقاضا، فیبوناچی و غیره به تحلیل تکنیکال مسلط شوید.

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال فرآیندی برای پیش‌بینی قیمت آتی بر اساس دیدگاه فاندامنتال است. بسیاری از رویدادهای اقتصادی و انتشارات اساسی برای تأثیرگذاری بر بازار فارکس وجود دارند که باید هنگام تصمیم‌گیری در مورد معاملات در نظر گرفته شوند. برخی از این رویدادها عبارت‌اند از:

 • نرخ سود بانک مرکزی
 • گزارش‌های بیکاری
 • گزارش‌های تورم
 • گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP)

نکته: مراقب این گزارش‌ها، سایر اخبار مرتبط و افکار تحلیلگران مالی باشید.

استراتژی‌های معاملات لانگ و شورت در فارکس

چه بخواهید در جفت ارزها یک پوزیشن لانگ در فارکس باز کنید یا یک پوزیشن شورت، مطمئن شوید که تحقیقات کافی برای پیش‌بینی قیمت آینده با استفاده از تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال انجام داده‌اید. بعد از انجام تحقیقات ضروری است که استراتژی موردنظر خود را تعیین کنید. استراتژی‌های معامله شورت و لانگ  در فارکس عبارت‌اند از:

پوزیشن تریدینگ

معنی لانگ و شورت در پوزیشن تریدینگ یک استراتژی لانگ در فارکس است که به شما امکان می‌دهد پوزیشن فارکس را برای مدت طولانی، معمولاً چند ماه تا سال حفظ کنید. این استراتژی شما را قادر می‌سازد تا نوسانات شورت قیمت را نادیده بگیرید و بر روندهای لانگ گسترده‌تر و اساسی تکیه کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده از استراتژی پوزیشن تریدینگ، گرفتن پوزیشن در بازاری است که انتظار می‌رود روندهای لانگ بزرگی داشته باشد. هدف معامله‌گران این است که روندهایی را که هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها ادامه می‌یابند، ثبت کنند.

تریدینگ روزانه

معنی لانگ و شورت در تریدینگ روزانه  برای معامله‌گرانی که مایل به باز کردن پوزیشن فروش هستند کاربردی است. معامله‌گر در معاملات روزانه تحت تأثیر تمام رویدادهایی است که باعث تحرکات شورت بازار می‌شود. حتی یک تغییر حداقلی در قیمت جفت ارز به طور قابل‌توجهی بر معاملات آنها تأثیر می‌گذارد. معامله‌گران از حرکات کوچک قیمت در جفت ارزهای نقدی سرمایه‌گذاری می‌کنند. استراتژی‌های معاملاتی مانند اسکالپینگ و معاملات رنج (Range Trading) به معامله‌گران کمک می‌کند تا با کوچک‌ترین تغییرات قیمت در طول روز چندین سود کوچک کسب کنند. (برای اطلاعات بیشتر در مورد معاملات Range Trading این مقاله را دنبال کنید.)

مدیریت معاملات لانگ و شورت در فارکس

هنگامی‌که یک معامله شورت و لانگ در فارکس را باز می‌کنید یا سود خواهید داشت یا ضرر! اما سؤال اصلی این است که چقدر باید از سرمایه‌گذاری خود سود ببرید و حداکثر سطح تحمل ریسک شما برای این هدف چقدر است؟ پس از باز کردن معامله، باید حد ضرر (Stop Loss) و حد سود (Take Profit) را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که حد ضرر بیشتر از گرفتن سود نیست.

ریسک ۵۰۰ دلار برای به دست آوردن سود ۱۰۰ دلاری ایده خوبی نیست، علاوه بر این، استفاده از ضریب یک راه عالی برای افزایش سود و درعین‌حال ثابت نگه‌داشتن مقدار معامله شما است. اگر لانگ برویم، حد ضرر پایین‌تر از معامله خواهد بود و اگر شورت برویم، حد ضرر بالاتر از سطح ورودی خواهد بود. با تنظیم یک حد ضرر، معامله با حداقل ضرر و حفظ تعادل بسته می‌شود. شما می‌توانید حد ضرر یا سود را بر اساس ارزش دلار، درصد یا سطح قیمت تنظیم کنید.

هنگامی‌که رویدادهای اقتصادی رخ می‌دهند که بر پیش‌بینی اولیه شما تأثیر می‌گذارند و بازار علیه شما حرکت می‌کند، ممکن است پوزیشن خود را برای کاهش هرگونه ضرر بیشتر محافظت کنید. اگر پوزیشن خود را با استفاده از قراردادهای مابه‌التفاوت (CFD) پوشش دهید، ممکن است هرگونه ضرر را در مقابل سود برای اهداف مالیاتی جبران کنید.

نکات مهم قبل از شروع معاملات لانگ و شورت در فارکس

نکات مهم قبل از شروع معاملات لانگ و شورت در فارکس

پس اکنون می‌توانیم به این سؤال پاسخ دهیم که تفاوت بین معنی لانگ و شورت در معاملات چیست؟ سؤال بعدی این است که چگونه معامله کنیم؟ برای شروع می‌توانید یک حساب آزمایشی رایگان ایجاد کنید. این امر به شما امکان می‌دهد تا پلتفرم معاملاتی را بشناسید و سفارش‌های لانگ و شورت را ثبت کنید. هنگامی‌که با مکانیزم گرفتن پوزیشن‌های لانگ و شورت آشنا شدید، می‌توانید حساب خود را تأیید کنید و معاملات واقعی را شروع کنید.

شروع معاملات لانگ و شورت در فارکس به چندین ملاحظات نیاز دارد، زیرا سرمایه شما اکنون در معرض خطر است. لانگ و شورت در معاملات درست مانند هر استراتژی دیگری است، بدین معنا که در آن سود و زیاد وجود دارد. هیچ تضمینی وجود ندارد که همیشه سود کنید! بنابراین، قبل از اینکه لانگ یا شورت را انتخاب کنید، در ادامه مواردی وجود دارند که باید در نظر بگیرید:

 • اندیکاتورهای بازار چه چیزی را نشان می‌دهند؟ ترکیبی از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌تواند نشان دهد که دارایی صعودی یا نزولی است.
 • چقدر مایل به سرمایه‌گذاری و ریسک هستید؟ گرفتن یک پوزیشن شورت می‌تواند بسیار پرهزینه‌تر باشد، زیرا یک روند صعودی قوی برای دارایی می‌تواند بدهی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. بسته به بازار، ممکن است با سرعت از پوزیشن‌‌های فروش شورت خارج شوید.
 • اگر بازار در حال سقوط باشد، محدودیت‌هایی در تعداد معاملات دارید؟ به‌عنوان‌مثال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) یک قانون افزایش جایگزین دارد که تعداد معاملات شورت سهام را زمانی که ارزش سهام بیش از ۱۰ درصد کاهش می‌یابد محدود می‌کند. این موضوع از افزایش معاملات شورت و کاهش بیشتر ارزش سهام جلوگیری می‌کند.

زمان ورود به پوزیشن لانگ و شورت

زمان ورود به پوزیشن لانگ یا شورت در بازار فارکس بستگی به تحلیل‌ها، استراتژی معاملاتی و مدیریت سرمایه شما دارد. همچنین توجه به اخبار و تغییرات بازار نیز حائز اهمیت است. اگر اعتماد به استراتژی و تحلیل‌های خود ندارید، بهتر است از ورود به پوزیشن‌ها خودداری کنید و  با تمرین و کسب تجربه، تصمیماتی بگیرید که مبتنی بر منطق و تحلیل هستند.

نحوه انجام معاملات لانگ یا شورت در فارکس

نحوه انجام معاملات شورت و لانگ در فارکس

با خلاصه کردن اصول اولیه و فرق معامله شورت و لانگ شدن در معاملات فارکس، می‌توان گفت که معاملات طولانی از یک روند صعودی سود می‌برند و معاملات شورت از یک روند نزولی سود می‌برند. چه بخواهید در جفت ارزها یک پوزیشن خرید باز کنید یا فروش، مطمئن شوید که تحقیقات کافی برای پیش‌بینی قیمت آینده با استفاده از تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال انجام داده‌اید. برای انجام معاملات لانگ یا شورت در فارکس مراحل زیر را انجام دهید:

بازار دلخواه خود را انتخاب کنید

بیش از ۱۸ هزار بازار وجود دارند که می‌توانید انتخاب کنید. قبل از شروع ترید باید بازاری را که با آن آشنا هستید شناسایی کنید. شما می‌توانید ۲۴ ساعته و هشت روز هفته، با معاملات خارج از ساعات کاری در بیش از ۷۰ سهم ایالات متحده معامله کنید و به اسپردهای پایین دسترسی پیدا کنید.

در مورد قیمت تصمیم بگیرید

برای تعیین اینکه آیا قیمت دارایی افزایش یا کاهش خواهد یافت، تحقیقات کاملی انجام دهید. اگر تاریخچه بازار و شرایط فعلی حاکی از افزایش قیمت باشد، شما یک پوزیشن لانگ در فارکس خواهید داشت. برعکس، اگر فکر می‌کنید که قیمت کاهش می‌یابد، یک پوزیشن فروش شورت دارید.

در یک حساب آزمایشی تمرین کنید

وقتی حسابی باز می‌کنید، این امکان را دارید با استفاده از ‌CFD‌ها  معامله شورت و لانگ کنید. با استفاده از این مشتقات، مالکیت دارایی پایه را نخواهید داشت، بلکه فقط در مورد افزایش یا کاهش قیمت حدس می‌زنید. توجه داشته باشید که محصولات اهرمی هم سود و هم زیان شما را بزرگ‌تر می‌کنند، زیرا بر اساس اندازه کامل پوزیشن محاسبه می‌شود، نه سپرده! به همین دلیل مهم است که اقداماتی را برای مدیریت ریسک انجام دهید. شما می‌توانید با ایجاد یک حساب آزمایشی، مهارت‌های معاملاتی خود را در محیطی بدون ریسک تمرین کرده و تقویت کنید.

لانگ یا شورت را انتخاب کنید

یک معامله را باز کنید و در مورد معاملات لانگ یا شورت در فارکس فکر کنید. هنگام معامله با مشتقات، می‌توانید تنها با کسری از ارزش کامل معامله به‌عنوان سپرده، در معرض دید قرار بگیرید. به موضوع معامله با اهرم این می‌گویند. توجه داشته باشید که اهرم سود و زیان احتمالی شما را افزایش می‌دهد، بنابراین این احتمال وجود دارد که شما بیش از هزینه اولیه نقدی خود ضرر کنید. همیشه ریسک خود را با دقت مدیریت کنید.

اندازه پوزیشن و مدیریت ریسک را انجام دهید

اندازه پوزیشنی را وارد کنید که در صورت حرکت بازار علیه شما، ریسک آن را راحت می‌کنید و احتمال از دست دادن آن را دارید. برای مدیریت ریسک خود، باید یک سفارش حد ضرر و حد سود را برای معامله خودتنظیم کنید. به یاد داشته باشید که این امر از خطر لغزش جلوگیری نمی‌کند، زیرا ممکن است بازار سریع‌تر ازآنچه برای بستن پوزیشن لازم است حرکت کند.

معامله خود را انجام دهید

پس از اتمام راه‌اندازی مدیریت ریسک، می‌توانید معامله خود را انجام دهید. مراقب معامله خود باشید تا دریابید که آیا پیش‌بینی شما محقق می‌شود یا خیر. شما می‌توانید هشدارهای معاملاتی را تنظیم کنید تا در صورت بروز هرگونه تغییر در رویدادهای بازار به شما اطلاع داده شود. توجه داشته باشید که نظارت بر معاملات بر عهده خود شماست و برای هرگونه به‌روزرسانی در پوزیشن خود صرفاً به هشدارها تکیه نکنید.

معاملات لانگ و شورت در بایننس

در بایننس معامله لانگ چیست و معامله شورت چیست؟ در بایننس، اصطلاحات “Long” و “Short” برای استفاده از ابزار‌های مشتقه مانند معاملات فیوچرز و معاملات سوآپ به کار می‌روند. برای ورود به معامله لانگ، شما ابتدا ارزهای دیجیتال مورد نظر را خریداری کرده و آن‌ها را در کیف پول خود نگه می‌دارید. از طرفی، معاملات بازده ثابت و معاملات Swap نیز اجازه می‌دهد که بتوانید در معاملات Long با استفاده از اثربخشی بیشتری سرمایه‌گذاری کنید. در معاملات Shortمعمولاً شما ابتدا ارزهای دیجیتال مورد نظر را امانت می‌دهید، سپس آن‌ها را میفروشید  و در زمان برگشت قیمت به پایین‌تر از مبلغ فروخته شده، آن ارزها را می‌خرید و به صاحبان اصلی برمی‌گردانید و به عنوان سود خود به دست می آورید.

مزایای فانددمکس برای تریدرها

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه ویژگی باعث جذب تریدرهای زیادی به سمت فانددمکس شده و او را نسبت به رقبای خود برتری داده است در ویدیو زیر به معرفی ویژگی و مزایای پراپ فرم فانددمکس پرداخته ایم.

اگر تصمیم دارید از این مزایا استفاده کنید ابتدا حتما آموزش ثبت نام در فانددمکس رو ببیند.

کلام آخر

در معاملات فارکس می‌توانید بر اساس انتظارات از افزایش یا نزول بازار، پوزیشن‌های لانگ یا شورت بگیرید. زمانی که معامله‌گران انتظار دارند قیمت جفت ارز در آینده افزایش یابد، پوزیشن‌های خرید حفظ می‌شوند. معامله‌گران درصورتی‌که انتظار دارند قیمت جفت ارز ازنظر ارزش کاهش یابد، پوزیشن‌های فروش شورت یا فروش دارند تا زیان را به حداقل برسانند. درهرصورت، مدیریت ریسک و انجام تحلیل‌های مختلف می‌تواند باعث موفقیت شما در پوزیشن انتخابی شود. در نهایت سعی کردیم در این مقاله به آسانی برایتان معانی اینکه  معامله لانگ چیست یا معامله شورت چیست را بگنجانیم تا بتوانید به راحتی از این معاملات بهره ببرید.

سؤالات متداول

تفاوت بین معاملات لانگ و شورت در فارکس چیست؟

معامله لانگ چیست؟ معاملات لانگ شامل خرید و سپس فروش دارایی برای سود بردن از افزایش قیمت دارایی است. معامله شورت چیست؟ معاملات شورت شامل فروش دارایی و بازخرید آن باقیمت کمتر سود حاصل از کاهش قیمت است.

پوزیشن شورت بهتر از لانگ است؟

فرق معامله شورت و لانگ در چیست؟ فروش شورت ریسک بیشتری نسبت به خرید لانگ دارد، زیرا ازنظر تئوری محدودیتی برای مقداری که می‌توانید از دست بدهید وجود ندارد.

چرا پوزیشن شورت خطرناک‌تر از لانگ است؟

وقتی دارایی را خریداری می‌کنید (پوزیشن لانگ)، نقطه زیان شما به ۱۰۰ درصد پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید محدود می‌شود. اما وقتی دارایی را شورت می‌کنید، قیمت آن می‌تواند همچنان در حال افزایش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *