چالش پراپ تریدینگ چیست؟ | روش های پاس کردن چالش

زمان مطالعه: 5 دقیقه

پراپ تریدینگ یک فرصت عالی هم برای معامله‌گران تازه‌کار و هم برای معامله‌گران باتجربه است تا مهارت‌های خود را به چالش بکشند. با این حال، باید بدانید که هر پلتفرم  پراپ تریدینگ، چالش‌های خاص خود را دارد. برای انتخاب یک پلتفرم پراپ تریدینگ، بسیار مهم است که چالش‌های آن را بشناسید و از قوانین و نوع چالش‌های آن مطلع شوید. سپس، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام پلتفرم چالش یا چالش‌هایی متناسب با نیازها و مهارت‌های معاملاتی شما دارد تا در نهایت، بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

پراپ فرم چیست و پاس کردن چالش‌های آن چگونه  است؟ 

پراپ فرم (Prop Firm) یک شرکت سرمایه‌گذاری مالی است که به معامله‌گران حرفه‌ای، سرمایه‌ای برای معامله در بازارهای مالی ارائه می‌دهد. این شرکت‌ها معمولاً از معامله‌گران خود پورسانت یا درصدی از سود معاملات را دریافت می‌کنند. البته ناگفته نماند که هر پراپی چالش‌های مربوط به خود را دارد که باید با انجام آنها و پاس کردن هر چالش انتخابی شما سرمایه مورد نیازتان را دریافت کنید. 

بیشتر بخوانید: پراپ فرم چیست؟

همچنین پاس کردن چالش‌های پراپ فرم کار آسانی نیست و هر تریدری موفق از آن بیرون نمی‌آید. پس باید برای موفقیت در این چالش‌ها، مهارت‌های معاملاتی خود را به خوبی تقویت کنید و به قوانین و مقررات شرکت پراپ فرم توجه داشته باشید تا به عنوان یک تریدر حرفه‌ای بتوانید سرمایه دریافت کنید و سپس بهترین معاملات را برای خود رقم بزنید. 

برای پاس کردن چالش‌ها سعی کنید در چالش‌های متعددی شرکت کنید. شرکت در چالش‌های متعدد به شما کمک می‌کند تا تجربه خود را افزایش دهید و مهارت‌های خود را در شرایط مختلف تمرین کنید و از بالا رفتن ریسک معاملات خود در چالش‌ها جلوگیری کنید و اطمینان داشته باشید که می‌توانید از پس این چالش‌ها بر بیایید. 

بیشتر بخوانید: پراپ تریدینگ چیست؟

نیازهای ابتدایی عبور از چالش‌های پراپ فرم 

نیازهای ابتدایی عبور از چالش‌های پراپ فرم عبارتند از:

مهارت‌های معاملاتی پایه  شما باید قوی باشند و سعی داشته باشید که مهارت‌های خود را به صورت روزانه آپدیت کنید تا در این راه موفق شوید. این مهارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

انگیزه و پشتکار یک تریدر بسیار حائز اهمیت است و عبور از چالش‌های پراپ فرم کار آسانی نیست. شما باید انگیزه و پشتکار کافی داشته باشید تا بتوانید در این چالش‌ها موفق شوید.

مدیریت استرس یکی دیگر از نیازهای پایه پاس کردن چالش‌ها در پراپ تریدینگ است زیرا ترید در پراپ می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد. شما باید بتوانید استرس را مدیریت کنید تا بتوانید تصمیم‌گیری‌های درستی در معاملات خود داشته باشید.

تسلط بر قوانین و مقررات پراپ فرم مهم است تا حساب پراپ شما مسدود نشود و دچار نقض قوانین نشوید زیرا هر پراپ فرم، قوانین و مقررات خاص خود را دارد. شما باید این قوانین و مقررات را به خوبی بدانید و آنها را رعایت کنید تا چالش‌ها را به راحتی بگذرانید.

راه‌هایی برای پاس کردن چالش اولیه پراپ فرم‌های ایرانی

آموزش و یادگیری یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در معاملات است. شما باید آموزش‌های لازم را ببینید و دانش و مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کنید. همچنین برای آموزش و یادگیری، می‌توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. منابع آموزشی معتبر می‌توانند به شما در یادگیری اصول معاملاتی و توسعه استراتژی معاملاتی خود کمک کنند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین نکات برای پاس شدن راحت‌تر چالش‌ها اشاره کردیم و برایتان شرح دادیم:

1- داشتن یک استراتژی برای پاس کردن چالش‌ها 

شما باید استراتژی خود را با توجه به شرایط و اهداف خود تنظیم کنید و بهترین استراتژی معاملاتی را برای خود انتخاب و اجرا کنید. در ادامه برای تقویت استراتژی معاملاتی خود، روش‌هایی را توضیح داده‌ایم: 

در وهله اول تحلیل معاملات گذشته خود را در پیش بگیرید و  سپس نقاط قوت و ضعف استراتژی‌ خود را شناسایی کنید و در صورت نیاز استراتژی خود را آپدیت کنید. 

در قدم بعدی برای تقویت استراتژی خود باید در بازار مورد نظرتان تست کنید و با آزمایشات مختلف در بازارها ببینید آیا این استراتژی می‌تواند در پاس کردن چالش‌ها به شما کمک کند یا خیر؟ 

2- روی الگوهای مرغوب و پرتکرار بیشتر ریسک کنید

معمولا برخی از الگوها نمایانگر روند بازار هستند که با توجه به تاریخ و تجربه گذشته بازار، پس از رخ دادن این الگوهای حیاتی، روند مارکت مشخص خواهد شد.

برای مثال الگوهایی که در تایم فریم‌های بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند، همانند سر و شانه (Head & shoulders ) و معکوس آن و همچنین الگوهای دوقله و سه قله (2Tops or 3Tops) و معکوس آن از این دست الگوهای پر تکراری هستند که بارها و بارها به اثبات رسیده‌اند.

3- ریسک به ریوارد های بالای 2 را بگیرید

استراتژی معاملاتی شما باید ریسک به ریوارد بالای ۲ را ارائه دهد. این بدان معناست که شما باید بتوانید با ریسک کمتری، سود بیشتری کسب کنید. با این استراتژی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم می‌توانید ریسک به ریوارد بالای 2 بگیرید؛  استراتژی‌های دنباله‌دار روند،استراتژی‌های بازگشت به میانگین، استراتژی‌های پرایس اکشن. 

البته، هیچ تضمینی وجود ندارد که با استفاده از این استراتژی‌ها، همیشه ریسک به ریوارد بالای ۲ را کسب کنید. با این حال، اگر این استراتژی‌ها را به درستی پیاده‌سازی کنید، شانس موفقیت شما افزایش خواهد یافت.

4- استفاده از ابزارهای معاملاتی پیشرفته 

این ابزارهای معاملاتی پیشرفته می‌توانند به شما کمک کنند تا:

  • تحلیل‌های خود را دقیق‌تر انجام دهید.
  • نقاط ورود و خروج بهتری را شناسایی کنید.
  • از ریسک معاملات خود بکاهید.

 حتما توجه داشته باشید قبل از استفاده از هر ابزار جدید، نحوه استفاده از آن را به طور کامل بیاموزید و بعد با اطمینان بیشتری معاملات خود را با انجام برسانید. همچنین از ابزارهای معاملاتی پیشرفته به عنوان ابزاری برای کمک به تصمیم‌گیری‌های خود استفاده کنید، نه به عنوان جایگزین آنها.

اگر مایل هستید زمان و تلاش لازم را برای یادگیری نحوه استفاده از این ابزارها صرف کنید و از آنها به طور مسئولانه استفاده کنید، می‌توانند ابزاری ارزشمند برای موفقیت شما باشند.

5- حداقل در تایم فریم 15 دقیقه به بالا معامله کنید

اگر از تریدرهای قدیمی درباره روش تریدشان سوال کنید، قطعا به شما این پیشنهاد را می‌دهند که با حداقل ریسک وارد معامله شوید.

یکی از راه‌های پایین آوردن ریسک در معاملات، استفاده از استراتژی‌هایی است که در تایم فریم بالا فرصت ورود به معاملات را برای شما فراهم کند و این امکان را برای شما بوجود آوردند که بتوانید به حداکثر نقطه سود تعیین شده یا همان TP دست یابید.

6- دنبال سیگنال و کپی معاملات در چالش‌ها نباشید

 ممکن است سیگنال‌ها یا خدمات کپی تریدینگ با استراتژی معاملاتی شما مطابقت نداشته باشند. این امر می‌تواند منجر به ریسک و ضرر شود همچنین بسیاری از شرکت‌های پراپ، کپی تریدینگ را جز نقض قوانین می‌دانند و ممکن است با این روش حساب شما مسدود شود و چالش خود را از دست بدهید همچنین این امر بسیار هزینه‌بر است و به ضرر شما تمام خواهد شد پس به جای اعتماد به دیگران روی استراتژی و دانش خود سرمایه‌گذاری کنید. 

چالش‌های آزمایشی رایگان پراپ تریدینگ چگونه است؟

چالش‌های آزمایشی رایگان پراپ تریدینگ، فرصتی برای معامله‌گران تازه‌کار و باتجربه فراهم می‌کنند تا مهارت‌های خود را در بازار واقعی آزمایش کنند این امر بسیار مهم بوده و باعث می‌شود بدون ترس استراتژی‌های خود را در چنین محیطی امتحان کنید و تجربه معاملاتی خود را دو چندان کنید. این چالش‌ها معمولاً با سرمایه‌ای کوچک شروع می‌شوند و معامله‌گران باید در مدت زمان مشخصی، درصد سود مشخصی را کسب کنند، این درصد سود معمولاً بین 5 تا 12 درصد است.  پس اگر معامله‌گران بتوانند این چالش را با موفقیت پشت سر بگذارند، ممکن است به یک برنامه پراپ تریدینگ کامل راه پیدا کنند.

اگر شما یک تریدر تازه‌کار هستید که می‌خواهید مهارت‌های خود را در بازار واقعی تست کنید، شرکت در یک چالش آزمایشی رایگان پراپ تریدینگ می‌تواند یک گزینه عالی باشد.

انواع چالش‌های پراپ‌فرم فانددمکس

فانددمکس، یک پراپ فرم ایرانی است که به معامله‌گران تازه‌کار و باتجربه، فرصتی برای کسب درآمد از بازارهای مالی را ارائه می‌دهد. فانددمکس انواع  چالش‌ها را  برای معامله‌گران ارائه می‌دهد از جمله :

  • چالش حساب جنرال
  • چالش حساب گرند
  • چالش حساب مکس تریدر

چالش حساب جنرال فانددمکس 

چالش حساب جنرال، اولین چالش فانددمکس است که معامله‌گران تازه‌کار و باتجربه می‌توانند در آن شرکت کنند. این چالش دو مرحله دارد:

مرحله ۱

در مرحله ۱، معامله‌گران باید در مدت زمان نامحدود، 80 درصد سود کسب کنند. اگر معامله‌گران بتوانند این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند، وارد مرحله ۲ خواهند شد.

مرحله ۲

در مرحله ۲، معامله‌گران باید در مدت زمان نامحدود، 5 درصد سود کسب کنند. اگر معامله‌گران بتوانند این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند، به یک برنامه پراپ تریدینگ کامل فانددمکس راه پیدا خواهند کرد.

چالش حساب گرند فانددمکس 

چالش حساب گرندفانددمکس، یک چالش پیشرفته برای معامله‌گران باتجربه است. این چالش نیز دو مرحله دارد:

مرحله ۱

در مرحله ۱، معامله‌گران باید در مدت زمان نامحدود، 15 درصد سود کسب کنند. اگر معامله‌گران بتوانند این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند، وارد مرحله ۲ خواهند شد.

مرحله ۲

در مرحله ۲، معامله‌گران باید در مدت زمان نامحدود، 10 درصد سود کسب کنند. اگر معامله‌گران بتوانند این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند، به یک برنامه پراپ تریدینگ کامل فانددمکس راه پیدا خواهند کرد.

چالش حساب مکس تریدر فانددمکس 

چالش حساب( Max Trader) یک چالش ویژه برای معامله‌گران باتجربه و موفق است که دیگر نیازی به پاس کردن 2 مرحله چالش ندارد همچنین این حساب به تازگی شرکت فانددمکس ابرای مشتریان خود در نظر گرفته است تا به بهترین سودها دست پیدا کنند. این چالش محدودیت زمانی ندارد  و معامله‌گران  تا  70 % تقسیم سود  را در این حساب تجربه و  کسب می‌کنند و می‌توانند تارگت هدف‌های خود را بزنند و حد ضرر کلی در این حساب 4 درصد است و حداقل روزهای ترید در  آن 4 روزه می‌باشد. 

اگر شما یک معامله‌گر باتجربه هستید، چالش حساب گرند یا چالش حساب مکس تریدر (Max Trader) می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

پاس کردن چالش‌های پراپ فرم فانددمکس 

چند نکته برای افزایش شانس موفقیت در چالش‌های فانددمکس :

  • از یک استراتژی معاملاتی پایدار استفاده کنید.
  • مدیریت ریسک را جدی بگیرید.
  • اکانت خود را بیمه کنید.
  • از قوانین پراپ فرم فانددمکس پیروی کنید.

 با رعایت قوانین و نکات ذکر شده، می‌توانید شانس موفقیت خود را در چالش‌ها  افزایش دهید  و با پاس کردن مراحل چلنج ، حساب واقعی خود را دریافت می‌کنید  و سپس سهم سود شما به طور خودکار به 80% افزایش می‌یابد. هنگامی که واجد شرایط رشد سرمایه شدید، این سهم سود 5% افزایش می‌یابد و تا ( 90%)  قابل رشد است .

پراپ فرم فانددمکس،  اولین و تنها پلتفرم با امکان بیمه حساب تجربه ‌ای متفاوت برای پاس کردن چالش‌های پراپ را بدون وجود ریسک‌های احتمالی برای شما عزیزان فراهم کرده‌است! 

اگر تا الان  از ترید کردن در پلتفرم پراپ  به دلیل ترس از احتمال از دست دادن حسابتان منصرف شده‌اید، با فانددمکس دیگر  نگران این موضوع نباشید .

شرایط پاس کردن چالش 2 میلیون دلاری پراپ فرم فانددمکس

در این چالش، اگر بتوانید  در طول  سه ماه متوالی به میانگین سود 10 درصدی  برسید  و حداقل سه برداشت سود در این تایم  داشته باشید، سپس در ماه آخر هم حسابتان در سود باشد , واجد شرایط  رشد 40 درصدی حساب ریل شما خواهد شد و این رشد  حساب تا  2 میلیون دلار ادامه خواهد داشت! 

جمع بندی 

به طور کلی چالش‌های پراپ تریدینگ، پلتفرم‌هایی هستند که توسط پراپ فرم‌ها ارائه می‌شوند. پراپ فرم‌ها، شرکت‌هایی هستند که به معامله‌گران اجازه می‌دهند با استفاده از سرمایه آنها، معاملات انجام دهند یعنی در واقع با گذراندن چالش‌های مربوط به شرکت مدنظر می‌توانند سرمایه دریافت کنند و کسب سود خوبی برای خود به ارمغان بیاورند همچنین شرکت فانددمکس یک شرکت معتبر و باتجربه در این حوزه است که به تریدرها امکان رشد و کسب تجربه بیشتر را می‌دهد و ما همواره در تلاشیم تا رضایت شما را جلب کنیم. برای اطلاعات بیشتر درباره چالش‌های حساب فانددمکس به صفحه اول وبسایت ما مراجعه کنید. 

سوالات متداول 

آیا چالش‌ها در پراپ‌ فرم‌ها رایگان است؟ 

خیر، همه‌ی پراپ فرم‌ها معمولا بابت چالش‌ها هزینه‌ای ناچیز در برابر میزان بالانس شما دریافت می‌کنند. 

کدام پراپ تریدینگ معتبر است؟ 

برای ایرانیان بهترین گزینه پلتفرم پراپ تریدینگ فانددمکس است که با ویژگی‌های خاص خودش از دیگر پراپ‌ها متمایز شده است. و در بین پلتفرم‌های خارجی FTMO گزینه مناسبی است.

از کجا بفهمیم پلتفرم پراپ، کلاهبرداری است یا خیر؟ 

شما به راحتی می‌توانید در قسمت برداشت سود مشتریان یا به اصطلاح سرتیفیکیت‌های برداشتی از صحت و شفافیت پراپ‌فرم مدنظر خود آگاه شوید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *